Uncategorized

Giresun Issiz Adam i Agirlayacak

Giresun’da tiyatro esintisi devam ediyor. Ilimizde tiyatro etkinliklerinde ön plana çikarmayi basaran Ugur Tamdogan su siralar yeni bir etkinlige imza atiyor.  Hemen hemen herkesin Issiz Adam filminden bildigi Cemal Hünal in oyuncu kadrosunda oldugu “Ask Kokusu” adli romantik  komedi oyunu 16 Subat Çarsamba günü saat 20:00’de Özel idare Kültür sitesinde izleyicilerle bulusacak.


Yönetmenligini Özdemir Çiftçioglu nun müziklerini ise Kenan Dogulu nun yaptigi oyunun biletleri M-store kitapta satisa sunuldu.


Bilgi içinse;0537 496 36 85


Onur Senay, Akasya Asiltürkmen ve Cemal Hünal in sahneledigi oyunun konu ise söyle:


Oyun, kurallarla dolu olan hayatimizda nasil yasayabilecegimizi, hayatin kaçinilmazligini anlatiyor. Ve buna dikkatimizi çekiyor.
Oyunun iki erkek karakteri, Devrim ve Ilker.   Devrim 28 yasinda, yas ve kafa itibariyle bir ergen, duygusal olarak daha yumurtadan çikamamis bir ipek böcegi. Asiri duygusal, ani kararlar veren, anarsist ve biraz da adi gibi devrimci, daha dogrusu muhalif.  Ilker, o da Devrim’le ayni yaslarda, hayata daha gerçekçi bakan, amaçlarini gerçeklestirmek için fazla kural tanimayan, ama ayni zamanda kurallara Devrim’den daha bagli bir karakter. Devrim yazar, Ilker onun yazmasi için gerekli ortami saglamaya çalismaktadir. Aç kalsalar da, kiz arkadaslari olmasa da, yazmak, muhalif olmak ve dünyayi degistirmek hayalleri onlarin mutlu olmasina yetmektedir.


Ve bir gün hayatlarina Özgür girer. Özgür adeta kurallardan yaratilmis bir kizdir. Hayattaki her seyin, kendisinin ve toplumun çizdigi çizgiler dahilinde olmasi gerektigini savunan, ve bu yüzden de hem hayat, hem de siyasi açidan muhafazakar bir tiptir. Bu Ankarali kizin hayati, Kurtulus’ta yasayan, bekar, sevimli ve asik olacaginin rüyasini bile görmüs Devrim ve de kizlar açisindan oldukça popüler bir konumu olan Ilker’le kesisiveriyor.


Oyun, bu üç karakterin içinde oldugu bir romantik komedi.


 


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.