SON DAKİKA!
iskurgiresungeziciotobusu

GİRESUN İŞSİZLERİ İŞKUR OTOBÜSÜNE KOŞTU

Giresun’un işsizleri Türkiye İş Kurumunun yeni projelerini tanıtan gezici otobüsü ne koşarak kendilerine bir çıkış yolu aradı.

iskurgiresungezici

Bir süre önce Ankara’dan yola çıkarak sırasıyla Çankırı, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu ve Giresun’a gelen İşkur Gezici Tanıtım Otobüsü Giresunlu işsizlere kurumun yeni projelerini tanıttı ve işsiz kayıtlarını aldı.

iskurgiresunda

Konu ile ilgili Gazetemiz imtiyaz sahibi Ethem Bakar’a bilgiler veren Yaygınlaştırma Tanıtım ve Meslek Uzmanı Özgür Kangallı “Giresun iline gelene kadar 5 ayrı ilde tanıtım faaliyetleri gerçekleştirdik. İşkur halkın bildiği dilde İş ve İşçi Bulma Kurumu bu yeni konseptini halka daha yakından tanıtmak için çabalar sarf ediyor. Biz yola çıkarken 21 ilde 21 bin kişiyi hedeflemiştik daha şimdiden hedefimiz olan sayının üstünde görüşmeler yapıyoruz.  Bu kapsamda Giresun’da tanıtım faaliyetlerimizi yaptık burada son günümüz, çok başarılı bir tanıtım yaptık Giresunlulara teşekkür ediyorum.” Dedi.

İş ve Meslek Danışmanı olarak atanmayı bekleyen İş ve Meslek Danışmanı Yücel Bakar’ında bir kısmına katıldığı görüşmelerde Giresun’da yaşayan işsizlerin bir çoğunun halen faaliyette olan Çorap Fabrikası ve Tekstil Fabrikasına işe girebilmek için uzmanlardan yardım istediğini belittiler.

Giresun dan bugün ayrılacak olan gezici otobüs’ün Trabzon’a hareket edeceği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.