DÜNYA

GİRESUN MİLLETVEKİLİ KARAAHMETOĞLU GURBETÇİLERİ DİNLEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu Almanya’da çeşitli faaliyetlerde bulunarak gurbetçi hemşerilerimizin dertlerini dinledi.

Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu Partisinin gurbetçi vatandaşlarımız için projeler üreterek onları yaşadıkları ülkede daha rahat ettirme gayesinde olduğunu bu çalışmaların Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde açtıkları temsilcilikler ve buralarda oluşturdukları komisyonlar ile gurbetçi hemşerilerimiz yaşadıkları ülkede daha rahat sorunlarını anlatacaklarını söyledi.

selahattinalmanya

Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu “ Karadeniz Giresunlular Derneğinin davetlisi olarak aranızda bulunuyorum. Çok yurtdışına çıkan biri değilim, ama geldiğim her dönemde bütün hemşerilerimizi il ayrımı yapmadan dinleme fırsatı buluyorum. Avrupa da yaşayan bütün hemşerilerimiz yaşadıkları ülkelerde çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalıyorlar. Bizlerde bu sorunları Türkiye Büyük Millet Meclisinde gündeme taşıyoruz. Mensubu bulunduğum Cumhuriyet Halk Partisi son yıllarda Avrupanın çeşitli şehirlerinde açtıkları temsilcilikler ve atadığı temsilciler vasıtası ile her ülkenin kendine göre olan sorunlarını yerinde tetkik ediyor ve çok yakında yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız için bir önerge ile yeni bir çalışmayı gündeme taşıyacağız.” Dedi.

Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu’na sadece Giresunlular değil Almanya’da yaşayan diğer vatandaşlarımızda büyük ilgi gösterdi.

Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu’nun yaptığı ziyaretler sırasında Haberciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Gurbetçi Giresun Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ethem Bakar’da kendisine eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.