SON DAKİKA!

Giresun Sebinkarahisar Gençligi Kahvaltida

Haber: Hikmet Okuyar

 

Kutlu Dogum Haftasi kutlamalarimizin coskusu içinde Istanbul, Ataköy deki ve Cevizlibag daki çalismalarimi tamalayip Sebinkarahisarlilar Yardimlasma Dernegi bünyesinde aktif olarak faliyet gösteren Sebingençlik Komitesi tarafindan ikram edilen Sebingençlik Sabah Kahvaltisi davetine katilmak, Sebinkarahisarli Gençligin Istanbul daki temsilcileriyle bulusmak üzere Taksim istikametine dogru yola düstüm.

 

Taksim e geldigimde Sebinkarahisarli Sebingülü üreticilerinden temin ettigim iki adet Sebingülü ile Taksim Meydani ndaki Aniti çevresinde  beni karsilamaya gelecek olan Sebinkarahisarli Sairler Siir Yorumculari ve Asiklar Toplulugu Sebinsat Baskani Sair Siir Yorumcusu ve Sebin Halk Oyunlari Ögretmeni Sebingüllü Alyazmali ile Sebinli Siir Yorumcusu Sema yi beklerken; Istanbul Yildiz Teknik Üniversitesi Makina Bölümü ögrencilerinden Malatyali Siir Yorumcusu Gülderen Mismis ile tanistim. Fotograf makinami kendisine vererek bir IstanbulTaksim Meydani Hatirasi olarak fotografimi çekmesini istedim.

Çekim bitince de Taksim Meydani nda bekleme süresi içinde tanitimini yaptigim Tanitim Turizm Kültür Sanat Eseri Türkiye Sevdasi tanitim sayfalarindan Malatya Gürün Güzellemesi olan sayfayi kopararak Gülderen e armagan ettim. Akabinde ticari taksi ile beni almaya gelen canlarla bulusarak Besiktas, Inönü Stadyumu istikametine hareket ettik. Dolmabahçe den Besiktas istikametine dönüp oradan da Sahane bir parkin içine Sebinbülbülü yuvasi gibi konmus Besiktas Ögretmenevi kahvalti salonuna girdik. Bayan erkek muhtesem bir birliktelik olusturan Sebingençligi istanbul temsilcileri Sebinkarahisar Sevdasi ile Sebinkarahisarli konukseverliligi örnegi sergiliyerek karsiladilar tüm davetlileri. Sebingençligi; Sebincevizi, Sebindutu, Sebingülü, Sebinbülbülü ve Sebinkale kadar çok önemsedigimi çok iyi biliyordu.
Bu bulusma gerçekten birçok bakimdan çok anlamli idi. Sebingeçligi; hedeflerini,beklentilerini ortaya koyacak; belediye baskanlarina, siyasetçilere, medya mensuplarina Sebinkarahisarla irtibatli yöneticilere ve STK temsilcilerine mesaj vereceklerdi..
Basin Mensuplari masasinin basinda ayrilan yerime oturdum.
Salon alabildigince dolu idi.
Gazeteciler, Haber ve Foto Muhabirleri, Tv temsilcileri ve internet medyasi temsilcileri Sebin gençligininin heyecanini tespit etmek, mesajlarini dogru dürüst yansitmak için yogun gayret gösterdi.


 


 


 

Bu güzel bulusmanin anisina Sebingenç bayanlar adina Sair, Siir Yorumcusu, Foklör Ögretmeni Sebingüllü Alyazmali ya 1 Adet Sebingülü ile 1 Adet de Türkiye Sevdasi armagan ettim.
Protokol masasinda görüsüp bol sanslar diledgim Istanbul Fatih çevresinden Milletvekili Adayi olan Sebinkarahisarli Ahmet Baha Ögütgen e 1. Adet Sebingülü 1 Adet Türkiye Sevdasi ile Siirlerle Sebinkarahisar isimli Antoloji armagan ettim. Kahvaltiya katilan gençleri, masalarini tek tek ziyaret ederek selamladim.Ögrencilere eserlerimden örnekler verdim. Uzun süre görüsemedigim dernekci dostlarla kisa kisa sohbet etme firsati buldum. Halkçi ve Çagdas Belediyeci Sariyer Belediye Baskani Sükrü Genç e Türkiye Sevdasi armagan ettgimde Genç Beldiye Baskaninin  yaptigi  veciz ve veciz konusma gençler tarafindan alkislarla desteklendi.

 Ben de bir iki cümlelik tesekkür konusmamda 7 Gün 7 Gece Sebinkale Siir Senlikleri kapsaminda Sebinkarahisar Kalesi nde tertiplenecek ödül töreninde THM Sanatçisi Yasin Yesil e de ödül verilecegini bildirirerek tüm Sebinkarahisarli asik ozan sair siir yorumcusu sanatçilar, vakif ve dernek baskanlari, gençlik temsilcileri ile  saygideger medya mensuplarinin ödül törenine porotkol davetlisi olduklarini söyledim. Metin Rusenoglu, Hami Yildirim, Mustafa Kiliç ile Hasansehy Aski Kültür Sanat Sitesi Editörü Ibrahim Yigit , Altinçevre Haber ve Kültür Sanat Sitesi Yönetici Hüseyin Odaci, Köprübasi Dernegi, Kiniklilar Dernegi, Çaglayanlilar Dernegi, Ugurcalilar Dernegi yöneticileriyle, Sebinkarahisarlilar Vakfi ve Sebinkarahisarlilar Yaridimlasma Dernegi yöneticileriyle kisa kisa sohbet edip saglik  basari dileklerimi arzettim.

Bizim Hikmet acaba nerelerde? diye soranlara da selamlarimi gönderdim.
Kahvalti ortaminda benden imzali siir isteyen ögrenciler ile yaptigim  kisa konusmamda da; Alucrali, Çamoluklu ve Sebinkarahisarli gençlerin; özel yeteneklerini gelistirerek resim karikatür fotograf siir müzik sarki türkü yorumculuk alaninda isimlerini duyurmak için daha çok gayret göstermelerini istedim.

Sebingüllü Alyazmali, Sebinli Siir Yorumcusu Sema, THM Sanatçisi Yasin Yesil, Sair Dursun Avci, Sair Zeynep Demirbas ile tekrar görüsmek dilegiyle vedalasirken de bu Kutlu Dogum Haftasi içinde muhtesem Sebingençligi Besiktas Bulusmasi için de Istanbul Sebingençlik Komitesi Baskani Sezar Karakus ile danismanlarina ve muhtesem ekibine Sebinkarahisar Sevdasi isimli eserimin heyecani içinde Gurbet ve Hasret Türküsü isimili eserimin mana derinliginde tesekkür ederken Gençbaskan Sezar Karakus a da Sefer Sucu ile Yücel Kisa sunumlariyla Türkiye Sevdasi verdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.