Uncategorized

Isparta da Bir Giresun Asigi Milletvekili Adayi

Isparta Valiligi görevinden Içisleri Bakanligi Kararnamesi ile Kirklareli Valiligi görevine atandiktan sonra Isparta Ilinden ayrilan Ali Haydar Öner, 12 Haziran 2011 pazar günü yapilacak olan Milletvekili Genel Seçimlerinde CHP den birinci sira milletvekili adayi olarak Isparta ya döndü.
 
Ankara dan Isparta ya Valilik yaptigi Bayburt, Giresun ve Çankiri Illerinin sivil toplum örgütleri tarafindan ugurlanan ve 150 araçlik parti konvoyu esliginde Süleymen Demirel Üniversitesi Kavsagi nda karsilanan Ali Haydar Öner e Il Genel Meclis Üyesi Lokman Kumcu tarafindan parti rozeti takildi. CHP Isparta  Il Binasinda CHP liler tarafindan alkislarla karsilanan Öner, CHP Isparta milletvekili listesinin çok degerli isimlerden olustugunu belirterek, “Bir dönem CHP Isparta da ciddi oy kaybetti. Ancak Milletvekili Mevlüt Coskuner ve arkadaslarinin gayretiyle 30 binlerin üzerine çikildi. Artik birilerinin aldatmacilarina, kandirmacalarina paydos. Isparta da kisisel kaygilarla ayri gayri düsülmüs ama artik Isparta bunun farkina vardi. Simdi söz konusu vatansa gerisi teferruat” dedi.
 
Isparta ve Türkiye de halk seferberligi baslattiklarini belirten Öner, CHP iktidariyla tüm kesimlerin rahat bir  nefes alacagini kaydederek, sunlari söyledi:
“CHP ye hizmet için gerekli gayreti gösterecegiz. CHP Isparta da birinci parti olacak ve en az iki vekil çikaracak. Inanirsak basaririz. Sayin Basbakan Isparta ya bir tek fabrika kurdurdu mu? Isparta da fabrikasi olan vekil fabrikasini Dinar a tasimadi mi? Issizlik rakamlarini biliyorum. Isparta nin röntgeni benim elimde. Biz halktan yana tavir koyuyor ve halk seferberligini baslatiyoruz.”
 
Öner, Isparta da Kol Kola Hareketi ni baslattiklarini belirttikten sonra esi Saadet Sen Öner, parti binasinda herkesin kol kola girmesini istedi. Kol Kola Andi ni okunduktan sonra partideki toplanti sona erdi.
 
Haber : Mehmet ÜÇÜNCÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.