Uncategorized

Giresun Siyasetinde Referandum Bereketi

Giresun un bugünkü konugu MHP Samsun Milletvekili ve Genel Baskan Yardimcisi Osman Çakir oldu.

 

MHP Genel Baskan Yardimcisi ve Samsun Milletvekili Osman Çakir, AK Parti Iktidarina ve Basbakan Erdogan a Dur Demek Için Referanduma Hayir Diyeceklerini Söyledi. Çakir, Giresun Belediye Nikah Salonu nda Düzenledigi Basin Toplantisinda, 12 Eylül Tarihinde Düzenlenecek Olan Referandumu Degerlendirdi.

 

MHP Genel Baskan Yardimcisi ve Samsun Milletvekili Osman Çakir, AK Parti iktidarina ve Basbakan Erdogan a dur demek için referanduma Hayir diyeceklerini söyledi.
Çakir, Giresun Belediye Nikah Salonu nda düzenledigi basin toplantisinda, 12 Eylül tarihinde düzenlenecek olan referandumu degerlendirdi. MHP olarak referandum için Hayir kampanyasi baslattiklarini animsatan Çakir, Türk halkindan referandumda hayir oyu kullanmalarini istedi.

 

AK Parti nin, Anayasa degisiklik paketinin içeriginin aslinda ihanet projesinin yeraldigini iddia eden Çakir, “AK Parti degisiklik paketi ile içeriginden açikca hiç bahsetmeden açilim adini verdigi ve gerekçede bir ihanet projesi olan siyasi planlarina da uygun yasal ortam hazirlamaya çalismaktadir. Yani bu teklif ile hain terör örgütü nün siyasallasmasi için anayasal zemin hazirlamaktadir.” diye konustu.

“12 Eylül Anayasa sinin mutlaka degismesi gerektigine inandiklarini, ancak mevcut Anayasa degislikliginin istenen özellikleri tasimadigini dile getiren Çakir, sözlerini söyle sürdürdü:

“Anayasa nin yanlizca bugün yasayanlarin degil, yarin dogacak kusaklari da etkileyecek siyasetin üstünde zamanin ve ötesinde metinler olarak görüyoruz. Bu Anayasa Degisikligi bu özellikleri tasimadigi için referanduma Hayir diyecegiz. Bu Anayasa Degisikligi sadece AK Parti ye aittir. Burada diger partiler yoktur. Milli irade yoktur. Onun için Anayasa ya hayir demekteyiz.”

 

Basin toplantisi sirasinda, darbecileri AKP kurtardi yazili bir gazeteye ait haberi gazetecilere gösteren Çakir, “12 Eylülcülerin yargilanmasinin yolunu açacagi iddia edilen bu degisikligin, geçici 15. maddenin tamamen kaldirilmasini öngörmektedir. AK Parti nin aldatma ve kandirma politikalari sonucunda bunlarin yargilanacagi iddiasi büyük bir aldatmacadir. Çünkü aslinda bu mümkün degildir. Milletin duygulari ile açikça oynanmaktadir. 12 Eylül de iskence görmüs ve hayatlarinin en güzel yillarini hapislerde geçirmis birçok insan sanki hesap soracakmis gibi aldatilmaya çalisilmistir. 12 Eylül cuntasinin yargilanmasi için AK Parti nin degisiklik tekllifine inanmak ve Evet demek açikca kandirilmaktan baska birsey degildir.” seklinde konustu.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.