SON DAKİKA!

GİRESUN TİCARET ODASI REKTÖR ATAMASI İSABETLİ

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un üniversite için bir fırsat olduğunu belirtti.

GTSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “2006 yılında kuruluşu ile yeni bir dönemin başlangıcına vesile olan Giresun Üniversitesi’nde son süreçte yaşanan olumsuz tabloya Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dur demesi, geleceğe karşı sorumluluğu olan bizleri son derece memnun etmiştir” dedi.

GTSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Rektör Prf. Dr. Cevdet Coşkun’u tebrik ederek şunları kaydetti; “28 Nisan 2016 tarihli kararı ile Cumhurbaşkanımız, Giresun Üniversitesi Rektörlüğüne, Anayasamızın 130. ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13. maddeleri uyarınca, YÖK’ün önerdiği adaylar arasından Prof. Dr. Cevdet Coşkun’u atamıştır.
Bu karar ile artık yoğun seçim gündemini geride bıraktık. Kentle bütünleşmiş ve tüm kesimlerin kabul ettiği bir kararın çıkmış olması, akademik başarının daha da güçlenmesi açısından büyük bir fırsattır. Giresun Üniversitesi şimdi bu fırsatı kullanmalı, Giresun’da bulunan tüm kesimler ile entegreli olmaya ve yapısal hedeflere odaklanmaya öncelik göstermelidir. Hepimizin aynı gemide olduğunu unutmadan, uzlaşı içinde birlikte çalışarak, istişare ederek ve ortak akıl ile tüm meselelerimizin üstesinden gelmeliyiz. Giresun Üniversitesi’ni ülkemizin saygın ilk 20 üniversitesi arasına sokmayı hedef edinmeliyiz.
Bu vesile ile Giresun Üniversitesi Rektörlük makamına atanan Prof. Dr. Sayın Cevdet Coşkun’u şahsım ve temsilcisi olduğum Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı adına tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.