SON DAKİKA!
onerhekimgiresununiversitesifahridoktora

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ 2 FAHRİ DOKTORA VERDİ

Giresun Üniversitesi Senatosu kararı ile Giresunlu hayırsever iş adamı Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Öner Hekim ve Kemençe Sanatçısı Katip Şadi’ye Fahri Doktora  Unvanı verildi.

giresununiversitesionerhekim

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar başkanlığında toplanan üniversite senatosu, hayırsever iş adamı Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Öner Hekim ile kemençe sanatçısı Katip Şadi’ye ‘fahri doktora’ unvanı verilmesini kararlaştırdı.

Rektör Prof. Dr. Aygün Attar, üniversitenin hizmet eden önemli şahsiyetleri takdir ederek onurlandırması gerektiğini kaydetti. Attar, “Ülkemize ve ilimize sanayici olarak yatırımlarıyla istihdam sağlayarak hizmet eden, hayır ve hasenat yapan, özellikle eğitime katkısı olan ve sırf bu nedenle Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, TBMM Başkanımız başta olmak üzere çeşitli kişi ve kuruluşlar tarafından ödüllendirilmiş birisinin, üniversitemiz tarafından da görülmesi gerekiyor. Bu bize nasip oldu. Fahri doktora unvanı ve diplomasını ilimizde en çok hak eden Sayın Hekim’e, bu kentin üniversitesinin senatosu olarak bir anlamda vefa borcumuzu ödüyoruz. Hekim gibi örnek kişilerin sayısının artmasını diliyorum.” dedi. Attar, yeni eğitim yılının açılışında Öner Hekim’e diploma ve cübbesini vermek istediklerini kaydetti.

katipsadigorelekemencesanatcisi

KATİP ŞADİ’YE DE DOKTORA VERİLDİ

Giresun Üniversitesi Senatosu, Katip Şadi’ye de fahri doktora payesi verilmesini kararlaştırdı. Senatodan yapılan yazılı açıklamada, ünlü kemençe sanatçısına verilen paye ile ilgili bilgiler verildi. Açıklamada, “Görele tarzı kemençe icrası konusunda somut olmayan kültürel mirasın taşıyıcısı, icracısı ve öğreticisi; besteleri ile plakları, kasetleri, CD’leri TRT arşivinde tescil edilmiş sanatçı olması, sanatı ile Giresun’da, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde, İstanbul’da ve Türkiye dışında tanınmış olması nedenleriyle; Giresun Üniversitesi Ödüllendirme ve Ödül Yönergesi’nin 5. maddesinin (a) fıkrasına göre, Sayın Katip Şadi’ye Giresun Üniversitesi fahri doktora payesi verilmesi kabul edildi.” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.