EĞİTİM

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ 7 YAŞINDA

Giresun Üniversitesi kuruluşunun 7. yılını kutluyor.

Yedinci kuruluş yıldönümü etkinlikleri bugün Atatürk Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na konulan çelenk ile başladı. Çelenk sunma törenine Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt, Üniversite Akademik ve idari personelinin yanı sıra öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Giresun Üniversitesi Rektörü Aygün Attar, “Üniversitemiz 17 Mart 2006’da Bakanlar Kurulu kararıyla kurulmuştur. Biz kuruluş yıl dönümü etkinliklerini 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 98. yıl dönümü dolayısıyla bugün yapıyoruz. 7. kuruluş yıl dönümümüzü kutladığımız için gururluyuz. Bu üniversitenin kuruluşunda her bir Giresunlu ailenin katkısı vardır. Vatandaşlarımız gerektiği zaman üniversitenin kuruluşu için fındıklarını hibe etmişlerdir. Uluslararası üniversite olmaya emin adımlarla ilerliyoruz. Bugün bizim üniversitemizde Ukrayna, Rusya, Filistin, Somali ve aklıma gelmeyen daha bir çok ülkeden öğrenci vardır. Fındığı ve kirazıyla ün yapmış Giresun’un adını üniversitesiyle de dünyaya duyuracağız. Bine yakışan akademik ve idari personelimizin yanı sıra 25 bin öğrenci sayımız ile uluslararası anlamda bir bölge üniversitesi olma kararlılığındayız. Üniversitemiz Karadeniz”in parlayan yıldızı olacaktır” dedi

Üniversitenin 7. kuruluş yıldönümü etkinlikleri öğleden sonra yapılacak olan yeni eğitim üyelerine cübbe giyme töreni ve akşam saatlerinde düzenlenecek konser ile devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.