SON DAKİKA!

Giresun Üniversitesi Arap Saçina Döndü

Haber Yorum,

Ethem Bakar;

 

Giresun Üniversitesi hergün bir baska sok haberle çalkalaniyor, YÖK tarafindan alinan yeniden seçim karari yargiya tasina dursun bugün gelen habere göre 19 Mayis Üniversitesi Ilahiyat Fakultesi Ögretim Üyesi Prf. Dr. Yilmaz Can in Giresun Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakultesine atandigi ve yapilacak seçimlerde rektör adayi oldugu ögrenildi.

 

Giresun Üniversitesi herseye ragmen yapilacak olan seçime hazirlanirken, bir biri ardina patlayan skandallara bugün bir yenisi daha eklendi.

 

Daha evvel yapilan seçimde aldigi iki oya ragmen YÖK tarafindan ismi köske gönderilen Samsun 19 Mayis Üniversitesi Ilahiyat Fakultesi Ögretim Üyesi Prf. Dr. Yilmaz Can in yapilan bu atamasi saskinlik yaratti.

 

Öte yandan daha önce Polis Akademisi Ögretim üyesi Prf. Dr. Halil Ibrahim Bahar örnegi daha önlerinde dururken böylesine bir atamanin yapilmasi politik ve yapilacak olan seçimlere etki yapacak bir karardir.

 

Giresun Üniversitesin de yapilan bu atama zaten karmasik olan islerinin tam bir arap saçina dönmesine neden olacagi yorumlari yapilmaya baslandi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.