Uncategorized

Giresun Üniversitesi Büyük Elçi Agirladi

Ziyarette Elçilik Baskatibi ile tercümani da hazir bulundu.


Giresun Üniversitesi tarafindan hazirlanan 5 adet proje, tek tek izah edilerek, proje dosyalari Büyükelçi’ye elden verildi.


Büyükelçi Tanaka,  bu projelere maddi desteklerinin çok kisitli olacagi cevabini verdi. Önümüzdeki Mayis-Haziran aylarinda, Giresun Valiligi’nin ve Belediyesi’nin müracaatlari çerçevesinde bir dans gösterisinin Giresun’da gerçeklestirilecegini ifade eden Büyükelçi Tanaka, Üniversiteden bu etkinlige destek vermesini istedi.


Büyükelçi Tanaka’ya Valilik ve Belediye ile koordineli olarak bu istegin karsilanacagi söylendi.


Bu gösteri ekibinin Giresun’a gelisi sebebiyle, Üniversite projelerine istinaden, heyete Japon Isadamlarinin dahil edilmesi ve Giresun’a bu vesileyle gelecek Japon Isadamlarina findikla ilgili bir sunus yapilmasini istendi ve bu istek kabul edildi. Giresun Üniversitesi, findigin tanitimi ve tüketim alanlarinin genisletilmesi amacina yönelik bir konferansi, söz konusu ziyaret sirasinda hayata geçirecek.


Büyükelçi Tanaka, Türk ve Japon akademisyenlerinkatilimiyla, sadece  iki ülke uzmanlarinin yer alacagi bir etkinligin finansmanina katkida bulunabilecegini de ifade etti.


Bunun disindaki projelerin, mevcut ekonomik kriz nedeniyle karsilanma imkaninin bulunmadigi, Büyükelçi Tanaka tarafindan ifade edildi.


Görüsmenin ardindan Büyükelçi’ye Üniversite ve Giresun’u tanitan hediyeler takdim edildi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.