Uncategorized

Murat Özkan Canli Sahit Oldu

  

 

   Türkiye nin meclis TV araciligi ile canli olarak izledigi olaylarin öncesinin oldugu MHP grubu tarafindan mecliste yapilan basin toplantisi ile halka duyuruldu.

 

 MHP li Divan üyesi Murat Özkan  Bülent Arinç in Güldal Mumcu nun odasina baskin yaptigini belirterek, tanik oldugu olayi söyle anlatti:

 

“Hisimla ve sinirle içeri girerek, Güldal Hanimin Meclisi yönetemedigini, tarafli oldugunu ,böyle bir yönetim yapamayacagini, militan oldugun iddia etti. hatta bir kaç kez bunu tekrarladi. Çetin Soysal in sarhos oldugunu, yakasi açik olarak kürsüye dogru geldigini, buna nasil müsaade ettigini, kürsüye gelisini yakasini açarak, sarhos taklidi yaparak gösterdi. Güldal Hanim tarafsiz oldugunu ve begenmiyorsa usül tartismasi açmasi gerektigini söyledi. Odaya gelerek kendisine hakaret etmesinin hakkinin olmadigini ifade etti. Tam Arinç çikarken yine hisimla AKP Grup Baskanvekili Mustafa Elitas girdi. Elitas da Mumcu ya hakaret içiren laflar ederek, beceriksizlikle , Meclisi yönetememekle suçladi. Ben bir hanimla ve Baskanvekili ile böyle konusamayacagini söyledim. Bana dönerek, “sen karisma iki kisi konusurken üçüncü kisiye…” dedi. Ben de nezakete davet ettim. Üzerime yürüyerek, saldirmaya kalkisti. Bu arada içeriye giren AKP li Divan Üyesi, Harun Tüfekçi geldi. CHP liler de gelip, Güldal Hanimi sakinlestirmeye çalistilar.

 


 

Bu yürütmenin yasamaya müdahalesidir. Bu müdahalede bazi yasama üyeleri idare ile isbirligi yapmistir. O odaya sadece meclis baskani ve baskanlik divani üyeleri girebilir. Burasi oturum baskaninin kiyafetlerini degistirdigi özel bir odadir” seklide açiklamalarda bulundu.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.