SON DAKİKA!

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ GİRESUN EKONOMİSİNİ CANLANDIRIYOR

Giresun Üniversitesi Rektörü Prf. Dr. Aygün Attar Üniversitenin Giresun Şehir Ekonomisine en büyük katkıyı sağlayan kuruluşlardan biri olduğunu açıkladı.

Rektör Prof. Dr. Aygün Attar’ın bakanlıklarda yaptığı görüşmeler sonucunda bir önceki yıla göre bütçe ödeneği yüzde 31,74 civarında artırılarak 79 milyon 66 bin TL bütçe ödeneği tahsis edilen Giresun Üniversitesi, ilin ekonomisine ciddi boyutta katkı sağlıyor.

Rektör Prf. Dr. Aygün Attar döneminde akademik ve idari kadrosunda büyük artış sağlayan GRÜ, personeline yılın ilk 6 ayında 31 milyon 664 bin TL maaş ödemesi yaptı. Bu rakam yıl sonunda 35 milyon TL’ye çıkması öngörülürken artışlar diğer kalemlerde de kendisini gösterdi.

Giresun Üniversitesi 2013 yılı maili durumunu şeffeflık örneği gösterilecek şekilde resmi internet sitesine yayınlandı.

Üniversitenin resmi internet sitesinde yayımlanan raporda, 2013 yılının ilk altı aylık uygulamasının sonuçlarına ve ikinci altı aya ilişkin beklenti, hedef ve etkinliklere yer verildi.

Raporda, 2013 yılı sene sonu bütçe giderleri gerçekleşmesinin 78 milyon TL, bütçe gelirlerinin ise 77 milyon TL olması beklendiği, bir milyon TL ise gider fazlası düşünüldüğü belirtildi.

Raporda ayrıca, üniversitenin 2013 yılının ilk altı aylık döneminde 35 milyon 310 bin 110 TL hazine yardımı, 2 milyon 929 bin 125 TL öz gelir olmak üzere toplam 38 milyon 811 bin 544 TL gelir elde ettiği belirtilerek, bu kalemdeki gerçekleşme oranının 2012 yılının aynı dönemine göre yüzde 67,73 oranında arttığı vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.