SON DAKİKA!

SELAHATTİN KARAAHMETOĞLU CANİKLİ’YE SESLENDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu Ak Parti Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’ye düzenlediği basın toplantısı ile cevap verdi.

Partisinin Giresun İl Başkanlığı binasında bir basın toplantısı düzenleyen CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, “AK Partili Nurettin Canikli Gezi Parkı olaylarının ahlaksız bir senaryo olduğunu ve CHP milletvekillerinin de bu senaryonun içinde görev aldığını söylüyor. Bu çirkin, yakışık almayan sözleri Nurettin Canikli’nin kendisine iade ediyorum. CHP nerde toplumsal bir sorun varsa CHP milletvekilleri orda görev yapmaya devam edeceklerdir. Gezi Parkı siyasi olmayan bir halk hareketidir. Biz CHP olarak bu hareketi yönlendirmedik. CHP ve başka siyasi bir partinin bu olayla hiçbir alakası yoktur. 10 yıllık iktidar da siz halkın yaşam biçimine, özgürlüğüne karışırsanız, siz dindar ve kindar bir nesil yaratmaya çalışırsanız bu önünüze Gezi Olayları olarak çıkacaktır” dedi.

Bugün Mısır’da yaşanan olayları tasvip etmediklerini belirten Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu “Mısır’da halkın onların gözüyle, hak aradığı, demokratik özgürlük içinde yaptığı mücadeleyi sahiplenenler Türkiye’de Gezi Olayları’nda halkın demokratik taleplerini görmezden gelmelerini, şiddet kullanmalarını, 6 yurttaşımızın yaşamını yitirmesini, 12 yurttaşımızın gözünü kaybetmesini, halkın TOMA’larla karşı karşıya kalmasını, tutuklanmasını ve cezaevine tıkılmasını sağlayanlar Mısır’daki demokrasi hareketini ‘biz demokrasiye sahip çıkıyoruz’ diye bir tavır geliştirmeleri söz konusu değildir. Samimiyetsizleri burada ortaya çıkıyor. Eğer siz yurttaş bilinci almamışsanız, eğer siz yurttaş olamamışsanız, siz feodal kültürden arınmamışsanız sizden demokrat olmaz” diye konuştu.

Demiryolu projesi konusunda AK Partili Canikli’nin Giresun halkını kandırdığını söyleyen Selahattin Kararahmetoğlu,”Sayın Nurettin Canikli Giresun halkına yalan konuşmuştur. Tirebolu’dan geçmesi düşünülen demiryolu projesinde Harşit çayı bölgesinin heyelanlı bölge olduğu için gerçekleşmediğini söylemiştir. Ama bilirkişiler oranın tam bir demiryolu olacak yer olduğunu söylemişlerdir. Sayın Nurettin Canikli Trabzon lobisinin istediğini yapmıştır. Trabzon lobisi Demiryolu Projesi’nde Nurettin Canikli sayesinde istediğini almıştır” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.