Uncategorized

Giresun Üniversitesi Tip Fakultesi

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Metin Öztürk, “Burada bizim Tip Fakültesi konusunda, bu sehre, bu sehrin insanlarina gerçekten kaliteli saglik hizmeti verme hususunda samimi gayret içerisinde oldugumuzu herkesin bilmesini istiyoruz” dedi.Prof. Dr. Öztürk, Giresun Üniversitesi Tip Fakültesi Dekanligi, Saglik Uygulama ve Arastirma Hastanesi Poliklinikleri ve Saglik Bilimleri Enstitüsü Müdürlügü hizmet birimlerinin açilis töreninde yaptigi konusmada, tip fakültesi hastanesinin olusumu için yogun çaba içerisinde olduklarini söyledi. Tip fakültesi hastanesinin, eski Kale Devlet Hastanesi nde olusumunu planladiklarini, ancak ellerinde olmayan nedenlerden dolayi bunun gerçeklesmesinde zorlandiklarini kaydeden Prof. Dr. Öztürk,”Tip fakültemiz ben göreve gelmeden önce kuruldu.


Göreve geldikten sonra ilgili arkadaslarimla birlikte tip fakültemizi hayata geçirmek için yogun çaba sarf ediyoruz. Burada bizim tip fakültesi konusunda, bu sehre, bu sehrin insanlarina gerçekten kaliteli saglik hizmeti verme hususunda samimi gayret içerisinde oldugumuzu herkesin bilmesini istiyoruz. Burada bizim elimizde olmayan nedenlerden dolayi tip fakültesi hastanesinin hayata geçirmekte biraz zorlaniyoruz. Aldigimiz hastanenin güçlendirilmmesi gerektigini herkes biliyor.


Bizim teknik çalismalarimiz, bu hastanenin A ve B bloklarinin kesinlikle kullanilamayacagi istikametinde. Dolayisiyla mevzuat A ve B bloklarinin kullanilmasina bize izin vermiyor. C blogunun en azindan kisa zamanda 40 yatakli olarak hizmete sokulmasi için haziliklarimizi sürdürüyoruz. Buradaki temel sikintimiz da, biz bu hastanenin süresiz olarak verilmesi için talepte bulunduk. Ancak Saglik Bakanligi nca hastane binasi bize 5 yil süreyle verildi. 5 yilin sonunda orada yaptigimiz yatirimlari birakarak çekilmemiz söz konusu olacak. Dolasiyla böyle bir endise bize hakim. Biz hastane binasinin bize süresiz verilmesinden yanayiz” diye konustu.2009 yili sona kadar tip fakültesi hastanesinin 40 yatakli olsa dahi hizmete sokmayi hedeflediklerini dile getiren Prof. Dr. Öztürk, gelecek yildan itibaren Giresun halkinin hakettigi kaliteli saglik hizmetini almaya baslayacagini sözlerine ekledi.Konusmalarin ardindan Vali Mustafa Taskesen, Rektör Prof. Dr. Öztürk ve Giresun Belediye Baskani Kerim Aksu, Giresun Üniversitesi Tip Fakültesi Dekanligi, Saglik Uygulama ve Arastirma Hastanesi Poliklinikleri ve Saglik Bilimleri Enstitüsü Müdürlügü hizmet birimlerinin açilislarini gerçeklestirdi, birimleri gezdi.
Törene, Giresun Cumhuriyet Bassavcisi Radi Akyol, üniversitenin akedemik ve idari personeli ile davetliler katildi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.