SON DAKİKA!
giresuntipogrencileri

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ EĞİTİME BAŞLADI

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Giresunluların Tıp Fakültesi hayalini gerçeğe dönüştürdü.

GİRESUNUNİVERSİTESİ

Göreve başladığının ilk günü “fakülte öğrencileri Sivas’ta değil, Giresun’da okuyacak” diyen Attar, uzun uğraşı, çaba ve mücadeleden sonra YÖK’ün öngördüğü kriterleri yerine getirerek sözünü tuttu.

Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. sınıfının 35 öğrencisi bugün Nizamiye Yerleşkesi’ndeki morfoloji binasında resmen eğitim görmeye başladı.

Fakülteye giderek eğitime başlayan öğrencilerle bir araya gelen Rektör Attar, Giresunluların tıp fakültesi öğrencilerinin Giresun’da eğitim görmeye başlamalarını yıllardır özlemle beklediklerini söyledi. Göreve başlamasının ardından bu hayalin gerçeğe dönüştürülmesini sağlamak için çalışmalara başladıklarını, kısa sürede de gerekli kriterleri tamamlayarak 27 Ağustos tarihinde YÖK’e başvuruda bulunduklarını söyleyen Attar, YÖK Genel Kurulu’nun 13 Eylül tarihinde yaptığı toplantıda beklenen kararın çıktığını ifade etti.

Attar, “Bugün gerçekten çok mutluyuz. Heyecanlı ve sevinçliyiz. Bir hayalin gerçeğe dönüştürmesine vesile olduk. Giresun’a ve Giresunlu’ya hayırlı olsun.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.