SON DAKİKA!

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ YENİ BİNALARA KAVUŞACAK

7 yıl önce kurulan ve hazır binalardan yararlanarak büyümeye çalışan Giresun Üniversitesi ilk defa yeni binalara kavuşmak için TOKİ ile yaptığı anlaşma gereği olan inşaatların temelini dün törenle attı.

Giresun Üniversitesi’nin TOKİ marifetiyle yaptıracağı yeni binaların inşaatına dün düzenlenen törenle başlandı.

Törene Giresun Vali Yardımcısı Fethi Yorulmaz, Giresun Üniversitesi Rektörü Prf. Dr. Aygün Attar, Üniversite Akademik personeli, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Törende konuşan Giresun Üniversitesi Rektörü Prf. Dr. Aygün Attar, ” 7 yıldır varlık gösteren bir üniversite olarak  ilk kez fiziki mekanlarının iyileştirmesiyle ilgili bir inşaat projesi gerçekleştirmiş olduk. Bu anlamda üniversitemiz, şehrimiz ve ülkemiz adına mutlu ve gururluyuz. TOKİ ile yaptığımız protokol gereğince 55 bin metrekare inşaat alanını kapsayan birinci etap inşaat yapımında Fen- Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Enstitüler ve Araştırmalar Merkezi yapılacak ve 650 gün sonunda anahtar teslimi ile bitmiş olacak. Şunu özellikle vurgulamak istiyorum ki bu alana 24 adet Amfi de yapılacak. Giresun Üniversitesi’nden şu ana kadar mezun olan öğrenciler hiç amfi görmeden mezun oldular” dedi.

Prff. Dr. Aygün Attar, 2. etap inşaat alanlarında yer alacak binalar ile ilgili de bilgi vererek “2. etapta son derece ihtiyaç olan Kapalı Spor Salonu, Meslek Yüksek Okulu, Merkez Kütüphane, Çarşı ve Sosyal Yaşam Merkezi, Açık Spor Tesisleri, Lojmanlar, Kampüs Altyapısı ve Çevre Düzenleme yapım işleri binaları yer alacaktır. Rektörlüğümün birinci yıl dönümünde sizlerle birlikte böyle bir mutluluğu yaşamak beni son derece büyük bir mutluluğa boğmuştur” diye konuştu.

Konuşmanın ardından inşaat alanına ilk kepçe vurularak çalışmalar başlamış oldu.

1 Yorum

  1. bu yenı bine ne zaman eğitime açılcak ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.