SON DAKİKA!

TİREBOLU İŞ HAYATI DAYANIŞMA DERNEĞİ

Tirebolu İş Hayatı Dayanışma Derneği (TİŞHAD), liselere yönelik ‘Kariyer Planlama ve Mesleki Tanıtım Seminerleri’ adı altında ilk seminerini düzenledi.

Tirebolu Anadolu Lisesi’nde yapılan seminere Dr. Abdullah Parlakdağ, Ecz. Pelin Güngör ve Ecz. Mehmet Yılmaz katıldı. Seminerde tıp ve eczacılık meslekleri ile ilgili katılımcılara bilgi verildi.

Moderatörlüğünü Fizik Öğretmeni Mustafa Yağcı’nın yaptığı programda açılış konuşmasını yapan Eczacı Mehmet Yılmaz, öğrencilerin bu dönemde kariyer planlamalarını yapmaları, hedeflerini tespit etmeleri gerektiğini anlattı.

Meslek seçiminde dikkat edilmesi gereken konulardan bahseden Mehmet Yılmaz, yabancı dilin önemine de ayrıca vurgu yaptı. Eczacılık mesleğinin eğitim süreci ve çalışma alanları ile ilgili sunum yapan Ecz. Pelin Güngör’den sonra Dr. Abdullah Parlakdağ, tıp eğitimi ve hekimlik mesleğini anlattı. Kendisinin tıbbiyeyi seçme sebeplerinden, okul sürecinden söz eden Dr. Abdullah Parlakdağ’ın konuşmasından sonra soru-cevap bölümüne geçildi.

Öğrencilerin dikkat ve ilgiyle takip ettiği seminerde her iki meslekle ilgili de çok sayıda soru soruldu. Seminer okul öğretmenlerinden Mahmut Yıldız’ın kapanış konuşması ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.