EĞİTİM

GİRESUN ÜNİVERSİTESİN’DE KARA YAYIN ERTELEMESİ

Ulusal yayın yapan bir gazete tarafından Danıştay Başkanı Giresunlu hemşerimiz Hüseyin Karakullukçu’ya verilen fahri doktora payesinin devam eden davalar nedeniyle verildiği iddiası konferans ve töreni erteletti.

Giresun Üniversitesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukçu’nun vereceği bir konferansın ileri bir tarihe ertelendiği belirtildi.

Giresun Üniversitesi’nin davetlisi olarak Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukçu’nun vereceği konferansın ertelenme kararına ilişkin ortak mutabakatın olduğu kaydedildi. Erteleme kararına ilişkin yapılan açıklamada özetle şu bilgilere yer verildi: “Görele Belediyesi ile Görele Fakülte Yüksekokul Kurma Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin yoğun talebi üzerine üniversitemiz ‘Giresun Değerlerine Sahip Çıkıyor’ etkinlikleri kapsamında, Danıştay Başkanımız Sayın Hüseyin Karakullukçu’nun katılımlarıyla 1 Mart 2013 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan ‘İdarenin Eylem ve Kararlarının Denetimi, Yönetimi ve Yargı İşlerindeki Sınırlar, Yargının Yürütmeyi Denetim İlkeleri’ başlıklı konferans ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Bu karşılıklı duyarlılıktan dolayı Danıştay Başkanımız Sayın Hüseyin Karakullukçu’ya şükranlarımızı sunar, ileri bir tarihte kendisini üniversitemizde ağırlamaktan onur duyacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.