Uncategorized

Giresun Valiligi Resim Yarismasi Düzenledi

Son katilim tarihi 25 Haziran 2010 olan Ulusal Fotograf Yarismasinin Birincilik Ödülü: 3.000 TL + Plaket + CD,  Ikincilik Ödülü: 2.000 TL + Plaket + CD, Üçüncülük Ödülü: 1.500 TL + Plaket + CD, Giresun Eski Evleri Özel Ödülü: 2.000 TL + Plaket + CD ve Mansiyon Ödülü de (3 adet) : 500 TL + Plaket + CD olarak belirlendi. Derece ve mansiyon alan eserler Valiligimizce tanitim için hazirlanacak albüm, dergi, katalog, brosür, afis ya da benzeri basili yayinlar ile Valiligimiz internet sitesinde fotografçi adi belirtilmek sureti ile kullanilacak. Eserlerin. Ödül alan fotograflar TFSF yayini olan Almanak 2010 kitabinda, kurumumuza ayrilan sayfalarda yer alacaktir.


 Yarismaya gönderilecek fotograflarin arka yüzünün sag alt kösesine ve CD üzerine 6 rakamdan olusan bir rumuz ve sira numarasi yazilacak (Örnek: 280028-1),  katilim formu eksiksiz doldurularak CD ile birlikte üzerinde rumuz yazili agzi kapatilmis ayri bir zarfla birlikte fotograflarin konacagi büyük zarfin içine zarfin üzerine de 6 rakamdan olusan rumuz yazilarak, postada zarar görmeyecek sekilde paketlenip yarisma sekretaryasina gönderilecek ya da elden teslim edilecektir.


 Eserlerin posta-kargoda zarar görmesinden ya da kaybolmasindan Giresun Valiligi sorumlu tutulamaz. Her türlü sorumluluk yarismaciya aittir.


 Yarismaya katilan eserler sergilemeden sonra teslim edildigi biçimde ve ambalajda bildirilen adreslere kargo ile geri gönderilecektir. Elden teslim edenlere elden iade edilecektir. Adres degisikliginden dolayi teslim edilemeyen gönderiler için sorumluluk kabul edilmez. TFSF Temsilcisi gözetiminde imha edilir. Dereceye girememis eserler en geç 90 gün sonra geri gönderilecektir.


 Yarisma bilgilerine ve katilim formuna Valiligimiz internet sitesinden veya yarisma sekretaryasindan ulasilabilir.1- Katilim Sartlari 
a) Katilim ücretsizdir. Seçici Kurul Üyeleri ve birinci derecedeki yakinlari disinda amatör, profesyonel tüm sanatçilara açiktir.
b) Yarisma renkli baski dalinda olup adaylar en fazla alti (6) adet fotografla yarismaya katilabilirler.
c) Yarismaya katilan fotograflarin Giresun Il sinirlari içerisinde çekilmis olmasi gerekmektedir. Gerektiginde katilimcilardan bu durumun kanitlanmasi istenilebilir.
d) Daha önce herhangi bir yarismada ödül almis fotograflar bu yarismaya katilamazlar. Yarisma sonunda sartnameye uymayan eserin tespiti halinde derece ve ödülü geri alinir, yerine baska bir eser konmaz; derece ve eser bos birakilir.
e) Katilimci, yarismaya gönderdigi fotografin tümüyle kendisine ait oldugunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katilimcilardan bu beyan ve kabulleri disinda hareket ettigi anlasilanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanimlar geri alinir.
f) Yarismaya gönderdigi fotograf kendisine ait olmadigi halde kendisininmis gibi göstermeye ve degerlendirme kurulunu yaniltmaya yönelik her türlü müdahale ve degisiklikleri yapanlar, TFSF Kurallarina göre bir (1) yil süreyle hiçbir yarismaya katilamazlar.
g) Haklarinda yukarida açiklanan gerekçelerle verilmis kisitlilik karari devam eden katilimcilar bu yarismaya katilamazlar.
h) Yarismaya gönderilecek eserlerin kisa kenari 18 cm’den küçük, uzun kenari              45 cm’den büyük olmayacaktir. Fotograf kâgidina basili, paspartusuz, kenar bosluksuz ve herhangi bir yüzeye yapistirilmadan, Baski kadrajinda ve ölçülerinde 300 DPI çözünürlük ve JPEG formatinda, CD kayitlari ile birlikte gönderilmelidir.
i) Eserler, belge niteligi tasiyacagindan montaj yapilmis, formlari bozulmus, baskalastirilmis olmayacaktir. Bu tür eserler yarisma disi birakilacaktir.
j) Katilimcilar yarismaya katilmakla, sartlari kabul etmis sayilirlar.2- YARISMA TAKVIMI


Son Katilim Tarihi               : 25 Haziran 2010
Seçici Kurul Degerlendirmesi : 28 Haziran 2010
Sonuç Bildirim Tarihi             : 30 Haziran 2010
Sergi ve Ödül Töreni               :
  Giresun Valiliginin internet sitesinden daha sonra ilan edilecektir. TFSF’ye, ödül alan eser sahiplerine ve jüri üyelerine telefonla bildirilecektir.


3- YARISMA SEKRETERYASI


Adi –Soyadi : Çigdem YILMAZ
Tel  : 0454- 215 71 41
Faks  : 0454- 215 12 43
E-posta adresi : giresunvaliligifotografyarismasi@hotmail.com         foto+28
Adres  : Çitlakkale Mahallesi
      Atatürk Bulvari
      Yeni Hükümet Konagi
      No : 115
      GIRESUN


4- SEÇICI KURUL


Özer KANBUROGLU  
(Prof. Dr. Özer KANBUROGLU- Fotograf Sanatçisi-AFIAP)
Ömer YAGLIDERE   
(Doktor – Fotograf Sanatçisi-AFIAP)
M. Resat SÜMERKAN   
(Mimar- Fotograf Sanatçisi-AFIAP)
Baki MUSABASOGLU 
(Fotograf Sanatçisi)
Ahmet Yusuf AGAOGLU  
(Mimar- Fotograf Sanatçisi)
Kenan YILMAZ             
(Doktor-Kurum temsilcisi- Fotograf Sanatçisi)


 

Katilim Formu Valiligin Resmi Sitesinden Temin Edilebilir…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.