SON DAKİKA!
temkazagiresunotobusu

GİRESUN YOLCU OTOBÜSÜ KOCAELİ’DE KAZA YAPTI

Saat 08.30 sıralarında meydana gelen kazada, İstanbul istikametine gitmekte olan Arif Şen yönetimindeki 28 K 6170 plakalı boş akaryakıt tankeri kardan kayıp bariyere çarpınca, arkadan gelmekte olan Sacettin Savcı yönetimindeki 28 AN 728 plakalı yolcu otobüsü tankere çarptı

temkazaotobusgiresun

Hemen ardından arkadan gelmekte olan Şakip Pehlivan yönetimindeki 16 KK 815 plakalı diğer bir yolcu otobüsü bu araçlara çarpınca ortalık karıştı.

Yolu kapatan bu araçlara, tipi halinde yağan karın kayganlaştırdığı yolda duramayan 34 YVE 76 plakalı otobüs, 34 MJJ 13 plakalı akaryakıt tankeri ile, 34 GD 3431, 06 BJ 2020, 34 HP 1124, 34 FP 9810, 41 NT 751 plakalı otomobiller de aynı kazaya karıştı. Daha sonra aynı yerde kazaya karışan araç sayısı 15’e çıktı. Yolun ulaşıma kapanması nedeniyle Bölge Trafik, Karayolları ve itfaiye ekipleri olay yerine güçlükle ulaşabildi.

findikkkalekaptanyardimcisi

Kazada şu ana kadar yapılan belirlemelere göre 28 AN 728 plakalı yolcu otobüsünün kaptan yardımcısı İsmail Gündoğdu otobüsün ön kısmında sıkışarak öldü.
.
Polisin tesbitlerine göre kazada 36 kişi de yaralandı. Bir kısmının ayakta tedavi gördüğü belirlenen yaralılardan isimleri belirlenenler şöyle:Körfez Devlet Hastanesi: Rumettin Kılıçarslan, Muteber Gedik, Zeki Yıldırım, Temel Tuğrul, Mehmet Altıyaprak, Cenap Özdemir, Gül Gürsoy, Dudu Alparsan.Marmara Hastanesi: Mustafa Topatan, Selma Durmuş, Zübeyde Tepedağ, Ahmet Balyemez, Uğur Zanıklı, Tıp Fakültesi Hastanesi: Esra Gülteni Kocaeli Devlet Hastanesi: Şakir Pelvan, Fatih Cihat Aslan, Yunus Askın, Bekir Şahin, Gökhan Gülşen Derince Devlet Hastanesi: Kenan Karaşlı, Sevim Mazlum, İrfan Şirin Seka Devlet: Ali İhsan Keskin, TEM Otoyolu’nun İzmit ile Körfez ilçesi geçişi saat 08.30’dan bu yana saat 11.00 itibarıyla kapalı bulunuyor.

Haber: Focus Haber

Yerel Kaynak: Giresun Haberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.