ARŞİV

Giresun a Iki Yeni Hastane Bir Fizik Tedavi Merkezi

TOKI, Saglik Bakanligi ile imzaladigi protokol kapsaminda 74 hastane yapacak. Yapilacak hastaneler arasinda Giresun’a 150 yatakli kadin dogum ve çocuk hastanesi, Espiye’ye ise 50 yatakli devlet hastanesi de yer aliyor.


Nurettin Canikli seçim döneminde saglik alaninda yapilacak çalismalarla ilgili su bilgilere yer vermisti, “Giresun halkinin her seyin en iyisine layik oldugunun bilincinde olan AK Parti kadrolari, saglikta yapilan bütün iyilestirme çalismalarina önümüzdeki dönem yenilerini eklemeye devam edecektir. Bu baglamda kuskusuz en önemli adimimiz, Tip Fakültesi Arastirama ve Uygulama Hastanesi olacaktir. Buna ilaveten sehir içinde 75 yatakli ‘Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’, 150 yatakli ‘Kadin Dogum ve Çocuk Hastaliklari Hastanesi’nin TOKI tarafindan önümüzdeki aylarda yapimina baslanacak. TOKI nin kisa sürede yapim islemini ikmali ile mevcut hastanelerimizdeki yigilma da önlenmis olacak.


ILÇELEREDE YENI SAGLIK TESISLERI


Halkimizin saglik sorunlarini mahallinde çözmek için de çabalarimiz devam ediyor. Bunun için bir yandan ilçelerimizde yeni hastaneler yapilirken diger yandan da mevcutlarinin onarimi sürecine devam ediliyor. Önümüzdeki dönemde 50 yatakli ‘Espiye Devlet Hastanesi’, 75 yatakli ‘Sebinkarahisar Devlet Hastanesi’ ve 50 yatakli ‘Bulancak Devlet Hastanesi Ek Bina’ isleri tamamlanmis olacaktir. Ilçelerde bulunan mevcut saglik kurumlarinin güçlendirme süreci ise devam edecektir. Mesela Bulancak ilçemizde ve ona bagli Kovanlik Beldesinde Aile Sagligi ve Toplum Sagligi Merkezleri, 2011 yilinda tamamlanmis olacaktir.  Ayrica il merkezimizde 1 Nolu Saglik Ocagi nin bulundugu mekanda 30 Ünitelik Agiz ve Dis Sagligi Merkezi, Aile Sagligi Merkezi ve Anne Çocuk Sagligi Merkezi gibi saglik kurumlarimizi hizmete açacagiz.”


TOKI SÜRECI HIZLANDIRDI


Toplu Konut Idaresi (TOKI), Saglik Bakanligi ile imzaladigi protokol kapsaminda 74 yine hastanenin yapimini üstlendi. Bu kapsamda, Ocak-Temmuz döneminde, 12 hastanenin insaatini baslatan idare, 19 hastanenin ihalesini tamamladi.


TOKI den yapilan açiklamaya göre, son 8 yilda saglik sistemine 129 hastane ile 89 saglik ocagi kazandiran idare, halen 74 hastanenin yapimi üzerinde çalisiyor. Bu yilin ilk 7 ayinda 12 hastanenin yapimini baslatan TOKI, 19 hastanenin ihalesini sonuçlandirarak insaat asamasina getirdi. Halen 14 hastanenin ihale süreci devam ediyor, 12 hastane için de ihale tarihi belirlendi. Daha önce ihalesi yapilip uygun teklif olmadigi için ihaleleri iptal edilen 17 hastanenin yapimi ise 2 ay içinde yeniden ihale edilecek.


Insaatlarin tamamlanmasi ile saglik sistemine 9 bin 640 yeni yatak kazandirilacagi bildirilen açiklamada, “böylece vatandaslarin saglik sorunlari nedeniyle il il gezmezine neden kalmayacagi” belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.