ARŞİV

MHP Giresun Karisti mi?

Milliyetçi Hareket Partisi Il Baskani Dr. Orhan Erzurum, Il Genel Meclisi üyesi Mehmet Yüksel’in açiklamalarinin partilerinin görüsünden ziyade gönlünden geçeni kamuoyuna yansittigini söyledi.


Bir süre önce Yüksel tarafindan yapilan açiklamalarda Ordu – Giresun Havaalaninin ismi ile Çanakçi’da yapilmasi planlanan Kati Atik depolama yeri konusunda partilerinin önceden beri savundugu görüslerin aksine düsüncelerin Milliyetçi Hareket Partisi’nin fikri gibi lanse edilmesinin yanlisligina dikkat çeken Erzurum, “Mehmet Yüksel’in açiklamalari talihsizlik olarak kabul ediyoruz. Mehmet Yüksel kesinlikle grup adina konusmamis olup kendi sahsi fikri ile duygu ve düsüncelerini ortaya koymustur. Ne gruptaki arkadaslarinin ne de Il Yönetim Kurulunun açiklamalarla ilgili haberi yoktur. Sadece Yüksel’in kendi sahsi fikrini MHP’nin fikriymis gibi açiklama talihsizliginden ibarettir” dedi.


Yüksel’in bu tavri ile MHP’de disiplin suçu isledigine belirten Erzurum, sunlara yer verdi; “Kendisi hakkinda gerekli inceleme ve sorusturmalar yapilmak üzere Il Disiplin Kurulu’na sevk edilerek hakkinda gerekli islem yapilacaktir.


MHP’nin gerek havaalani ve gerekse kati atik yeri konusundaki görüsleri öteden beri bilinmektedir. Mehmet Yüksel’in açiklamalari camiamizda çok büyük tepki ve üzüntü ile karsilanmistir.


Hiçbir partili veya yönetici ile görüsme yapmadan bu tür açiklamalarda bulunmak siyasi etige uzak veya siyaseti bilmemektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.