SON DAKİKA!

GİRESUN’A TELEFERİK MÜJDESİ

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin’in uzun süredir Giresun’a yapmak istediği teleferik projesi bugün onaylandı.

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin’in uzun süredir Giresun’a yapmak istediği teleferik projesi bugün Trabzon Kültür ve Tabiat Kurulu tarafından onaylandı.

Teleferik Projesi’nin bugün onaylandığı müjdesini veren Vali Dursun Ali Şahin, Giresun’a hayırlı olmasını diledi. Yaklaşık 1 yıldır proje çalışmaları sürdürülen Giresun Kalesi’ne Teleferik Projesi’nin onayı bugün Trabzon Kültür ve Tabiat Kurulu’ndan çıktı. Toplantıya katılan Vali Dursun Ali Şahin, projenin onaylanması için büyük çaba gösterdi.

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin proje onayından sonra yaptığı açıklamada; “Gemilerçekeği ile Kale arasına yapılacak olan bin 300 m uzunluğundaki teleferiğin ilimiz turizmini canlandırarak büyük katkı sağlaması bekleniyor” diyen Vali Şahin, “Giresun’da göreve başladığımda ilimiz için önemli olan teleferik projesini gündeme getirmiştim. Yoğun uğraşlar sonucu proje konusunda son noktayı koyarak projeyi onaylattırdık. Çok mutluyum. Teleferiğin yapımına en kısa sürede başlanılacak olup yıl sonunda bitirilmesini hedefliyoruz. 2014 yılı Giresun için büyük projelerin hayata geçirilerek bitirildiği bir yıl olacak. Önümüzdeki yıl havaalanının da hizmete girmesiyle teleferik ve diğer bazı önemli projelerimizin tamamlanması Giresun’da turizm patlamasına yol açacak. Giresun’umuza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.