SON DAKİKA!

Giresun da Çete Operasyonu

Emniyet Müdürlügünden yapilan yazili açiklamada, Kaçakçilik ve Organize Suçlarla Mücadele Sube Müdürlügü ekiplerince yapilan çalismalarda, kent merkezinde bazi kisilerin çikar amaçli silahli suç örgütü kurarak, halka baski, cebir, siddet uygulayarak ve örgüt faaliyeti çerçevesinde haksiz menfaat elde ettigi bilgisine ulasildigi belirtildi.

Kent merkezinde 9 adrese es zamanli operasyonlarin düzenlendigi vurgulanan açiklamada, operasyonda organize sekilde, kasten adam öldürmeye tesebbüs, hürriyeti tahdit, haraç alma, mala zarar verme, ruhsatsiz tabanca, delici ve kesici alet bulundurma ve kasten yaralama iddiasiyla G.B. (32), T.B. (38), E.B. (31), S.D. (42), B.D. (23), D.A. (41), T.A. (23), G.G. (25) ve M.K.G nin (30) gözaltina alindigi ifade edildi.

Açiklamada, yakalanan sahislarin ev, is yeri ve araçlarinda yapilan aramalar ve üç aydir yürütülen çalismalar neticesinde toplam 2 adet baskasi adina ruhsatli pompali tüfek, örgüt üyelerinin kendi aralarindaki irtibati gösteren ajanda, bir miktar kenevir tohumu, not kagitlari, kama tabir edilen biçagin ele geçirildigi bildirildi.

Emniyet Müdürlügündeki islemlerinin ardindan adliyeye sevk edilen zanlilardan G.B, E.B, ve T.B nin çikarildiklari mahkemece tutuklandigi kaydedildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.