SON DAKİKA!
cogorafibilgiguncellemesihaberi

GİRESUN’DA COĞORAFİ BİLGİ GÜNCELLEMESİ

Giresun’da, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası (HKMO) Trabzon Şubesi Coğrafi Bilgi Teknolojileri Komisyonu’nca 2013 Yılı Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) Günleri etkinliği düzenlendi.

HARİTAKADASTROGUNCELLEMESİHABERİ

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada, CBS’nin hızla gelişen dünyada kalıcı bir nitelik bıraktıran bir sistem olduğunu belirtti.

CBS’nin gelecek nesillere eserlerin ve yapıtların bırakılmasında son derece önemli bir gereklilik olduğunu vurgulayan Şahin, şunları kaydetti:

“Türkiye’de bu sistem hızla gelişme gösteriyor ve bundan oldukça memnunum. Bilimin ve ilimin ışığından yol almak gerekiyor. Giresun’un özellikle yollarını, yaylalarını bütün ayrıntılarıyla gelecek nesillere önemli bir miras olarak bırakmak gerekmektedir”

HKMO Trabzon Şube Başkanı Doç. Dr. Recep Nişancı ise bilgi teknolojilerinin önemli bir rol aldığı Türkiye’de bilginin önemli bir güç haline geldiği ifade ederek, ” Kasım ayının ilk haftası CBS olarak kutlanıyor. Biz kendi bölgemizdeki illerde de bu bu sistemi uyguluyoruz” dedi.

Etkinliğe, Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir Kadakal, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Emür, Dekanlar, Öğretim Üyeleri, Belediye ve daire Müdürlüklerinden temsilciler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.