SON DAKİKA!
yunusemredernegigiresun

YUNUS EMRE DERNEĞİ MUHTEŞEM GECE İLE BÜYÜLEDİ

Giresun Yunus Emre Derneğinin düzenlediği “Şehr-i Sultan Geceleri”, dün akşam 19 Eylül kapalı spor salonunda gerçekleşti.

giresunertugrulgazi

Sunuculuğunu Serdar Tuncer’in yaptığı programı, yaklaşık 4 bin izleyici baştan sona büyük bir heyecan ve keyifle izledi.

İstiklal marşının birlikte okunmasıyla başlayan program, Kur’an-ı Kerim Kıraatı ile devam etti.

Dernek Başkanı Ertuğrul Gazi, programa katılanlara teşekkür ederek, Gençlik Merkezi açma kampanyası başlattıklarını söyledi.

Programla ilgili duygu ve düşüncelerini dile getiren Milletvekili Mehmet Geldi’de, programın çok güzel olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkürler etti.

Vali Dursun Ali Şahin’de oluşan dostluk havasının kendisini mutlu ettiğini söyledi. Dernek adının önemine de vurgu yapan Vali Şahin, “Kişinin faydası yaptığı hizmetler ve iyiliklerle belli olur. Kalplerin fethi de beldelerin fethinden önce gelir. Derneğin yaptığı faaliyetlerle özellikle gençlerimizin manevi gıdası giderilmektedir. Yaptığı çalışmalardan ve böylesine güzel bir geceyi organize etmelerinden dolayı dernek yöneticilerini ve emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Semerkand Hizmet Binası’nın temeli, Kanal G TV.nin yaptığı canlı yayınla atıldı.

Temel atma kurdelesi Vali Şahin ve Milletvekili Geldi tarafından birlikte kesildi.

Temel atmanın ardından Bayram Büyükoruç’un ilahileri, Yusuf Duru ve H.Nihat Sütçü’nün ortaoyunları ile Dursun Ali Erzincanlı’nın naatları izleyiciler tarafından büyük alkış aldı.

Programa Vali Dursun Ali Şahin, Milletvekili Mehmet Geldi, Önceki dönem milletvekili Yard. Doç. Turan Alçelik, Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Emür, Bulancak Belediye Başkanı Av. Kadir Aydın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Atlı, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Angın ve vatandaşlar katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.