ARŞİV

Giresun da Dogmak Ayricalik Belgelendi

Belediyemiz ülkemizin cennet kösesi Giresunumuzda dünyaya gözlerini açan yeni hemserilerine adreslerine gönderdigi “Hemserilik Berati” ile Giresunumuza hos geldin diyor. 

       Proje Ofisimizin yürüttügü çalisma çerçevesinde öncelikle Giresun’da dünyaya gözlerini açan ve ailesi Giresun’da ikamet eden bebeklerimizin kayitlari Giresun Saglik Müdürlügü nden aliniyor. Yeni dogan bebeklerimizin aileleri telefonla aranarak Baskanimiz Kerim Aksu’nun tebrik mesaji iletiliyor. Bebegin ismi ve saglik durumu ögreniliyor. Güncel adres bilgileri alinarak ailelere Baskanimiz imzasiyla bir “Hemserilik Berati” gönderiliyor.
      

 Bu çalisma ile Giresun sevgisi arttirilmak istenirken hemserilik kavraminin önemi de hatirlatilmis oluyor. Yapilan çalismalar kapsaminda 2010 yilindan bugüne kadar sehrimizde dünyaya gelen 1401 yeni bireyden 1221 tanesinin adreslerine “Hemserilik Berati” gönderildi. Adres degisikligi ve iletisim bilgilerinin yetersizligi nedeniyle kendilerine ulasamadigimiz ailelerimiz arzu etmeleri durumunda Giresun Belediyesi Kültür Evi’nde bulunan Proje Ofisimizle irtibata geçerek “Hemserilik Beratlari ni” alabilirler.

Baskan Kerim Aksu’nun bebekler için vaad ettigi Giresunundan da söz edilen belge uygulamasi titizlikle yürütülmeye devam ediyor. Giresun Belediyesi olarak dünyaya gözlerini açan yavrularimiza tekrardan saglikli ve basarili uzun ömürler diliyoruz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.