SON DAKİKA!

GİRESUN’DA EN KALİTELİ SUYU GÖRELE İÇİYOR

Giresun’un Görele İlçe Belediye Başkanı Mimar Ertuğrul Melikoğlu, göreve geldikleri günden bu yana ilçenin su sorununu ele aldıklarını ve Görele halkına en kaliteli, en sağlıklı suyun kullanmasını sağladıklarını söyledi.

goreleicmesuyu

Görele ilçesi su sıkıntısına karşı verdikleri mücadele ve uygulamaların her kesimden takdir topladığını belirten Görele Belediye Başkanı Mimar Ertuğrul Melikoğlu, “Bölgenin en temiz içme suyunu kesintisiz sağlamamız Halka hizmet Hakka hizmet anlayışımızın, bir yansımasıdır” dedi.

Belediyenin yaptığı birçok hizmetler için Görele Belediyesi’nin web sitesine gelen yüzlerce teşekkür mesajları Görele halkına yapılan hizmetleri karşılıksız bırakmadığını aktaran Belediye Başkanı Mimar Ertuğrul Melikoğlu ” Vatandaşlarımıza göstermiş oldukları teveccühlerinden dolayı teşekkür ederim. Bizler onların hizmetkarıyız ve olmaya da devam edeceğiz. Göreve geldiğimizde, vatandaşlarımızın öncelikleri nelerdir diye sıralama yaptık ve bu sıralamaların en başında, gelecekte halkımıza çok büyük bir sıkıntı verecek olan su sorununu ivedilikle çözmemiz gerektiğini tespit ettik. Sayfiye Mahallemizde bulunan çok eski ve Karataş’tan yapılmış, tamamen harabe, miadı dolmuş 600 ton kapasiteli deponun yerine, 2 bin ton kapasiteli modern bir depo inşa ettik. Tüm su kuyularını modernize ederek bütün sistemlerini değiştirdik ve tamamen otomasyona çevirdik. İlave Kuyular açarak ileride yaşanabilecek olumsuzlukları bertaraf ettik. Şebeke hatlarımızın problemli olan bölümlerini yenileyerek ilave hatlar tesis ettik. Yüz yıldan beri susuzluk çeken Bozcaali mahallemizin su sorununu tamamen ortadan kaldırdık. Bunlara ilave olarak da yakın köylerimizin birçoğuna şebeke suyu vererek, belediye hizmetlerinden yararlanmasını sağladık ve imkanlar ölçüsünde de sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.