Uncategorized

Giresunda Selin Tahribati Gün Yüzüne Çikti

Giresun da geçtigimiz hafta selle beraber çamur yiginlari sehrin içine gelirken, bu kez çakil taslari yollari kapladi. Bazi noktalarda sel kaldirimi sökerek çukurlar olustururken, Karadeniz Sahil Yolu nda su birikintileri nedeniyle ulasim kontrollü saglaniyor. Günün ilk isiklari ile birlikte esnaf is yerinde su tahliye çalismalarina basladi. Diger yandan Giresun da aralikli bir sekilde yagmur devam ediyor.


Giresun Belediye Baskani Kerim Aksu ise çöken evler oldugunu, yollarin bozuldugunu ama can kaybini bulunmadigini açikladi.


Geçen haftadan daha agir bir sel yasadiklarini aktaran Aksu, “Bu kez sehrin tamaminda etkili olan bir sel var. Büyük zarar var. Su anda bizim yapabilecegimiz hiçbir sey yok. Yagmurun dinmesi için dua etmekten baska bir sey yok. Bu zarari Giresun Belediyesi nin imkanlari ile asmamiz mümkün degil. Giresun afet bölgesi ilan edilmeli ki beklentimiz öyle, bize söylenen de bu yönde. Giresun bitmistir, bunun böyle bilinmesi gerekiyor.” diye konustu.


Karadeniz Sahil Yolu nun yeniden tartismaya açilmasi gerektigini dile getiren Aksu, “Bu yol sadece koylarimizi denizimizi tahrip etmedi. Bu yol sehirlerimizin önünde set oldu. Yagmur sulari denize ulasamiyor. Karadeniz Sahil Yolu nun bu yönü ile de ele alinarak bir an önce gereken düzenlemelerin yapilmasi gerekiyor.” seklinde konustu.


Su ana kadar 3 evin çöktügünü dile getiren Aksu, yagisin devam etmesi sebebiyle kaç ev isyerini su bastigi konusunda bilgi alamadiklari için rakam veremeyecegini ama binden asagi olmayacagini tahmin ettigini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.