Uncategorized

Giresundaki Sel Tahribatinin Sorumlusu Karadeniz Otoyolu

TMMOB Sehir Plancilari Odasi, bir süre önce Giresun basta olmak üzere çevre illerde meydana gelen sel felaketinin ve bunun yaptigi tahribatin sorumlusunun, dolgularla set haline gelen ve deniz ile sehrin baglantisini koparan Karadeniz Sahil otoyolu oldugunu iddia etti.
TMMOB Sehir Plancilari Odasi tarafindan konuyla ilgili olarak yapilan açiklamada, Basbakan Tayyip Erdogan in, dün yaptigi “ulusa seslenis” konusmasinda, en önemli hizmetlerinden birinin “Karadeniz Sahil Yolu” oldugunu hatirlattigi ifade edilerek, “Türkiye de, bilimin ve uzmanlarin sesini dinlemek yerine rantin sesine kulak veren yönetim zihniyeti bulunmaktadir.” denildi.


Ülkede geçmisten buyana sel ve heyelanlar yasandiginin, yogun kentlesme ve gelisigüzel altyapi çalismalariyla da bu sel ve heyelanlarin etkisini arttirdigina dikkat çekilen açiklamada, sözkonusu selden zarar gören kent merkezlerinde bundan sonra yapilarin bilimin ve uzmanlarin görüslerinin alinmasi gerektigi üzerinde duruldu. (ANKA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.