Uncategorized

Giresunlu Aday Adaylari Istisare Etti

Toplantiya çok sayida STK temsilcisinin yani sira sanatçilar ve medya mensuplari da büyük ilgi gösterdi.


GIRFED Gençlik ve Spor Kollarindan sorumlu Abdullah Akgün’ün baskanliginda bir heyetin düzenledigi toplantiya milletvekili aday adaylarindan Ak Parti Istanbul 1. bölgeden Ali Bilir, Saadet Partisi 2. bölgeden Özbay Yagmurkaya ve Büyük Birlik Partisi 2. bölgeden Salim Ethem Mican da katildi.


Toplantinin açis konusmasini yapan Gaziosmanpasa Giresunlular Dernegi Baskani Murat Aydin, bu toplanti siyasete müdahale toplantisi degildir. Adaylarin açiklanacagi günün arifesinde böyle bir sey zaten mümkün de degildir. Biz burada varsa aday adaylarimizi aramizda görmek ve federasyonumuzun basariyla organize ettigi futbol turnuvasinin finaline sizleri davet etmek ve esas da besincisi yapilacak Giresun Günleri hazirliklarimizi gözden geçirmek istedik dedi. Aydin daha sonra sözü Giresun Dernekler Birligi Baskani Halil Kütük’e verdi.


Kütük konusmasinda “Giresun dernekçiligini 1991 yilinda baslattik ve bu hareketimizi devam ettiriyoruz. Biz faaliyetlerimizi federasyonumuz vasitasiyla yapmaya çalisiyoruz. Ben daha ziyade Giresun gençlik dernegi’ni daha aktif etmeyi istiyoruz. Bu dernegimiz simdiden büyük bir teveccühe mahzar oluyor. Gelecek genligimizin kurtarilmasindadir. Giresunlular siyasette ileri geçmek istiyorlarsa ilgi duydugu partilerin çesitli kademelerinde aktif görev almak zorundadir. Ben hemserilerimizin bulunduklari partilerde önemli görevlere talip olmalarini istiyorum. Gençlerimiz görev aldiklari çesitli kurumlarda çok önemli mevkilere gelmekte ve büyük basarilar yakalamaktadirlar” dedi.


Toplantida konusan GIRFED Baskani Hasan Turan ise Giresunlular, “günler” kavramini pazarlama ve reklam sektörüne kazandirmis bir topluluktur. Biz Feshane’de Giresun Günleri düzenledikten sonra diger iller de kendi illeri adiyla günler düzenlemeye basladirlar. Biz ortaya güzel seyler koymaya çalisirken bazi hatalarimiz da olmus olabilir. Geçtigimiz günlerde baslattigimiz futbol organizasyonumuzu Büyüksehir Belediye Baskanimiz Kadir Topbas’in katilimi ile baslattik. Önümüzdeki günlerde finalini de büyük bir organizasyonla neticelendirecegiz. Bunu bile yapmak büyük bir istir. Ancak biz bes yildir yüz binlerce Giresunlunun katildigi Giresun Günleri’ni 13-14-15 Mayis tarihlerinde yine Feshane’de yapacagiz. Bu tarihlerde Alibeyköy ile Eminönü arasini doldurmali o yollari gidilemeyecek hale getirmeliyiz. Iste o zaman dikkate alinirsiniz. Bu manada bu organizasyon benim veya bir baskasinin degil tüm Giresunlularindir. Herkes elinden gelen katkiyi benim için degil, GIRFED için degil Giresun için ortaya koymalidir. Bak bugünlerde Feshane’de Hatay günleri yapiyor. Bu organizasyonu Hatay valiligi yapiyor. Cebinden  tek kurus harcayan yok. 5 yildir biz bu organizasyon için devletten tek kurus almadik. Bu seneki günlerin temasini kabugunu kirmak olarak belirledik. Bu tema hem findigi hem de disa açilmayi ifade eden bir temadir” dedi. 

Toplantida  milletvekili aday adaylari söz alarak kendilerini tanittilar. Yapacaklari konusunda kisa açiklamalarda bulundular. Konu hakkinda diger sivil toplum kuruluslarinin baskan ve yöneticileri de söz alarak toplantiya renk kattilar.

 


Toplantiya Ömercan, Halil Derya, Mürsel Kiziltas, Murat Çelik ve Salim Isikli gibi yerel sanatçilar, medyagiresun.com’dan Ibrahim Balcioglu, Giresunlular.com’dan A.Sükrü Kara, Giresun Aktüel’den Zeki Al, Çanakçi.gen.tr’dan Ali Kaplan, Vadininsesi.net’ten Metin Rusen gibi medya mensuplari katildi.


Haber: Ibrahim Balcioglu/Giresun Medya Platformu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.