SON DAKİKA!

Giresunlu Bashekimin Basina Gelenler

 

Istanbul Egitim ve Arastirma Hastanesi (Samatya) Bashekimi Giresun Kesapli hemserimiz Doç. Dr. Özgür Yigit çok basarili bir yönetim göstermesine ve hastanede yaptigi çalismalar ile devrimler gerçeklestirmesine ragmen ulusal basinin dikkatini çekmezken her olumsuzlukta mansetleri süslemeye devam ediyor. 

Peki bu yasanan olay nedir? Doç. Dr. Özgür Yigit in resmi açiklamasi söyle;

 

Istanbul Egitim ve Arastirma Hastanesi Bashekimi Doç. Dr. Özgür Yigit, ölen bir hastanin kefeninde bebek cesedi ve hastaya ait olmayan bir bacak bulunmasi üzerine morg görevlisinin açiga alindigini bildirdi.


Özgür Yigit, yaptigi yazili açiklamada, bugün bashekimligini yürüttügü hastanede kendilerini de saskinliga ugratan bir olay yasadiklarini belirtti.
Seker hastaligi nedeniyle hastanede tedavisi süren ve bacagi kesilen Ismet Aydemir in dün hayatini kaybettigini ve bugün saat 10.10 siralarinda cenaze yakinlari ile morg görevlisi arasinda bir problem oldugunun ögrenilmesi üzerine morga gidildigini anlatan Yigit, söyle devam etti:
“ Yapilan inceleme ve görüsmelerde, dün vefat eden hastanin yikanip kefenlendigi, fakat kefenin içerisinde ayrica kefenlenmis olarak bir bebek cesedi ve kefenlenmemis olarak hastaya ait olmayan bir bacak oldugunu tespit ettik. Bu anormal durum, tarafimizdan derhal adli mercilere intikal ettirilmis ve gerekli çalismalar baslatilmistir. Ayrica idari inceleme de hemen baslatilmis olup, sürdürülmektedir. Olayda morg görevlisinin tamamen bireysel inisiyatifiyle hareket ettigi çok açiktir. Olay, hastane disina çikmadan hastanemiz tarafindan tespit edilmis, derhal olaya yasal müdahale yapilmis ve morg görevlisi açiga alinmistir. Bizler de morg görevlisinin bu davranisina hiçbir anlam veremiyor ve olayin nedenini ve arastirmasini yetkili hukuki makamlara birakiyoruz. ”

 

Bashekim Yigit, bugüne kadar hastalara verdikleri basarili, profesyonel, kaliteli ve dünya standartlarinda hekimlik ve hastane hizmetleriyle gurur duyduklarini belirterek, 50 yildir hizmet sunan hastanede geçen yil 1 milyon 299 bin 263 hastaya hizmet verildigini ve birçok ameliyata imza atildigini kaydetti.

Hastanenin kalitesiyle unvan yapmis bir kurum oldugunu vurgulayan Yigit, “Morg görevlisinin hangi amaçla yaptigini bilmedigimiz bireysel bir olayla anilmaktan üzgün ve saskiniz” ifadesini kullandi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.