Uncategorized

Giresunlu Gemici Sükürün Oturma Zaferi

Hamburg’da 19 yildir süresiz oturma izni için hukuk mücadelesi veren gemici Giresunlu Mehmet Sükür (53), süresiz oturma garantisi verildi.
Türk psikiyatr Dr. Oktay Yagdiran’in verdigi raporu “raporu yazan doktorun da hasta gibi ayni ülkeden olmasini sakincali” bulan daire dün Sükür’e önce üç yil, üç yildan sonra süresiz oturma izni verilecegini yazili olarak garanti etti. Mehmet Sükür’ü önümüzdeki günlerde avukatiyla birlikte daireye gelip oturma izni almasini istendi. 19 yildir verdigi mücadeleden zaferle çiktigini söyleyen Mehmet Sükür, “Onbinlerce euro harcadim, sokaklarda yasadim ama davadan vazgeçmedim. Ben Almanya’da hasta oldum. Sonunda hakkimi almanin mutlulugunu yasiyorum” dedi.


Çalisamiyordu


Hamburg Yabancilar Dairesi gemici olarak Almanya’ya gelen ama hastalik nedeniyle meslegini yapamaz hale gelen Mehmet Sükür’ü sinir disi etmek istemisti. Karada oturma hakki için is bulmasini sart kosan daire, bir süre is bulan fakat hastaligi nedeniyle issiz kalan Sükür’ün oturuma hakkini uzatmamisti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.