Uncategorized

Giresunlu Kizlar Ulusal Basinda

Giresun Belediyesi Itfaiye Müdürlügü ne alinacak 47 itfaiye eri için adaylar dün dayaniklilik sinavina girdi.


Belediye Baskan Yardimcisi Ömer Cinel, 47 itfaiye eri kadrosuna 365 basvuru oldugunu belirtti. Cinel, basvuranlardan gerekli sartlari tasiyan 141 kisiyi belirlediklerini ve bugün de bu isimleri dayaniklilik sinavina tabi tuttuklarini söyledi. Dayaniklilik testinin ardindan 141 kisinin içerisinden 47 itfaiye erini seçeceklerini anlatan Cinel, sunlari söyledi: “657 Devlet Memurlugu Kanunu na göre belediyemize 47 itfaiye eri alimini gerçeklestirecegiz. 47 bos kadro için belediyeye 365 kisi basvurdu. KPSS puani 70 in üzerinde olan ve gerekli sartlara uyan 141 kisiyi bugün dayaniklilik sinavina tabi tuttuk. Dayaniklilik testi sonucuna göre 47 itfaiye erini belirleyecegiz. Umarim yeni göreve baslayacak itfaiye erlerimiz, görevlerini en iyi sekilde yerine getirerek Giresun a hizmet ederler.”
Itfaiye eri olmak için sinava girenler parkurlarda zaman zaman zorlandi. 20 bayan aday ise erkeklere dayaniklilik parkurunda adeta tas çikartti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.