Uncategorized

Giresunlu Sair ve Yazar M.Yilmaz Karaibrahimoglu

Zonguldak’ta sanat, kültür ve edebiyat özellikle de siir denilince ilk akla gelen isimlerden birisidir Ozan Mehmet Yilmaz Karaibrahimoglu.

O, emegin baskenti Zonguldak’ta yasadigi süre içerisinde siiriyle sesi olmus emekçinin ve havasini soludugu, ekmegini yedigi bu sehrin. Zor olsa da, hayat kavgasinin içinde sanati ihmal etmemis ve hep ilklere imza atmis üretken bir sanatçi.

O, siire sevdali; siir, O’na tutkun. Ayrilmaz bir ikili siir ve Sair Mehmet Yilmaz Karaibrahimoglu sonsuza dek. Zonguldak mi O’ndan yoksun, O mu Zonguldak’tan bilinmez ama, baska bir cografyada daha atesli ve tutkulu bir biçimde devam ediyor siirle Mehmet Yilmaz’in aski.
Türkiye Taskömürü Kurumu’ndan emekli olup, yerlestigi baba topragi Görele’nin yesilinin içinde ‘söylenmemis sözleri’ tanistiriyor siirle.
 Mutlu; ‘çocuklarim’ dedigi siirleri de…
Kasim ayi içerisinde Ekin Sanat’tan piyasaya çikan ‘Yayla Çiçegine Türkü’ ve ‘Suyun Sesini Dinle’ isimli siir kitaplariyla yine yalniz ve sahipsiz birakmiyor siiri. Bugüne kadar yayimlanmis 10 siir ve bir öykü kitabiyla hep edebiyatin içinde varolmus  ve varolmaya da devam edecek olan Ozanimizi Gurbetci Giresun Gazetesi ailesi olarak yürekten kutluyor, üretkenliginin devamini diliyoruz. Siz, siire gönül veren okurlarimiz! Sizler de siir ve edebiyat adina tüm güzellikleri mektup tadinda sairimizle paylasabilirsiniz.

MEHMET YILMAZ KARAIBRAHIMOGLU
Yazisma Adresi
Esenyurt Köyü
Görele/Giresun
Tel: 0 454 534 28 54
Cep: 0 538 492 07 25

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.