SON DAKİKA!

GİRESUNLU YAVUZ ERKUT İSTANBUL’A GENEL SEKRETER OLUYOR

31 Mart seçimlerinin iptali sonrası yenilenen 23 Haziran seçimlerinde açık ara seçimleri kazanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldığı bir canlı yayında çok merak edilen bir sorunun yanıtını verdi. Ekrem İmamoğlu İBB Genel Sekreteri’nin Yavuz Erkut olacağını açıkladı.

Yeniden seçimleri kazan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Basın Danışmanı Giresun Merkez Doğumlu Murat Ongun ve yakın koruması Giresun Eynesil Doğumlu Mustafa Akın’dan sonra Genel Sekreterliğine’de Giresunlu Yavuz Erkut’u atamış oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldığı bir canlı yayında çok merak edilen bir sorunun yanıtını verdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İBB Genel Sekreteri’nin Yavuz Erkut olacağını açıkladı.

YAVUZ ERKUT KİMDİR?

Yavuz Erkut Giresun’da 1955 yılında dünyaya geldi. Babası Giresun’un tanınmış hekimlerinden Dr. Niyazi Erkut Annesi ise Öğretmen emeklisidir.

Yavuz Erkut, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliğinden mezun oldu ve yüksek lisansını Wales Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı.

Yavuz Erkut, 1979’da çalışma hayatına başladığı TÜPRAŞ’ta değişik görevlerde bulunduktan sonra, 2000’de katıldığı Opet Petrolcülük’te son olarak Genel Müdür olarak görev yapıyordu.

Yavuz Erkut son olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından başkan danışmanı yapılmıştı.

About GG Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.