SON DAKİKA!

Giresunlular Zonguldak i Salladi

 

 

Zonguldak’ta bulunan Giresun Ili Görele Ilçesi Yardimlasma ve Dayanisma Dernegi, Giresunlular dayanisma gecesi düzenledi.

Geceye, Zonguldak Cumhuriyet Bassavcisi Hüseyin Özbakir, CHP Milletvekili aday adayi Osman Yayla ve esi Yüksel Yayla, Zonguldak Müftüsü Selami Emen, SP Merkez Ilçe Baskani Yusuf Çetin, Sakatlar Dernegi Baskani Hüseyin Sirin, Kozlu Belediye Baskan Yardimcisi Hüseyin Yilmaz ve belediye meclis üyeleri ile Zonguldak halki katildi. 

Gecede konusma yapan Giresun Ili Görele Ilçesi Yardimlasma ve Dayanisma Dernegi Baskani Yusuf Hidir, “ Biz 6 Haziran 2010’da yapacagimiz Sis Dagi Senligini bugüne tasidik. Bunun sebebi ise 17 Mayis tarihinde meydana gelen grizu faciasinda yasamlarini yitiren maden isçilerine saygi için erteledik. Buradan madenci arkadaslarimiza Allahtan Rahmet diliyoruz. Sizlere, Karadeniz’in ünlü sanatçilarindan Sait Uçar, Elifce ve Coskun Arslan’i getirdik. Hepinize simdiden iyi eglenceler diliyorum ” dedi.

Ardindan konusma yapan CHP Zonguldak Milletvekili aday adayi Osman Yayla ise “Bu güzel geceyi düzenleyen arkadaslarimiza tesekkür ediyorum. Bütün sorunlarimiz insallah 2010 yilinda kalmis olsun. 2011 yili herkesin bekledigi bir yil olsun. Herkese iyi eglenceler diliyorum” dedi. 

Davetliler, daha sonra tek tek sahneye çikan Karadeniz’in ünlü sanatçilari Sait Uçar, Elifce ve Coskun Arslan’in söyledigi Karadeniz türküleriyle horon oynayarak eglendi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.