SON DAKİKA!

GİRESUNSPOR 46.YAŞINI KUTLADI

Giresunspor’un 46. Kuruluş Yıldönümü Atatürk Meydanı’nda yapılan sade bir törenle kutlandı.

Düzenlenen törende bir konuşma yapan, Giresunspor Kulübü Başkanı Mustafa Temel Bozbağ, Giresunspor’un  Karadeniz’in en önemli ve en öncü kulübü olduğunu söyledi. Mustafa Bozbağ ” Karadeniz Bölgesi’nde ilkleri hep  Giresunspor başarmıştır. Görevi aldığımız günden bu güne kadar Giresunspor’u en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Bütün çabamız Giresunspor’u tekrar o eski görkemli günlerine döndürmek. Tüm çabamız bu. Şahsım ve yönetim kurulu arkadaşlarım gerçekten çok önemli sorumluluk aldık. Çok ciddi kulüp borcu vardı. Bu borç tüm Giresunluların sadece Yönetim Kurulu’nun değil. Hem o borcu tasfiye etmek hem de yeni kurduğumuz bir takımı lige adapte etmek için son beş hafta kala uğraştık. Bulunduğumuz lig Giresunspor’a yakışmıyor. Yönetim kuruluyla birlikte çeşitli projelerimiz var. Çok ciddi girişimler yaptık. Projeler bizim görev süremize yetişir mi bilemiyorum ama çeşitli projelere imza attık” dedi.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ise “Bir yerden başlamak lazım. Hepinizin bildiği gibi temmuz ayında Giresunspor travma yaşadı. Şehirde artık yönetici bulamaz hale gelmiştik. Şimdi gerçek Giresunsporlularla bu iş yürümeye başladı. Mustafa Bozbağ ve yönetimi ciddi sıkıntılara rağmen takımı ayakta tutmaya çalıştılar. Bizde Sayın Valim başta olmak üzere Giresun Belediyesi olarak elimizden gelen desteği vermeye çalıştık. Vermeye de devam edeceğiz. Pazara kadar değil mezara kadar Giresunsporluyuz. Konumumuz ve pozisyonumuz ne olursa olsun her zaman yanındayız” diye konuştu.

Giresunspor’un düşmemesi ve yükselmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Vali Dursun Ali Şahin ise ” ‘Toplanıyoruz şunu yapalım, bunu yapalım’ diyoruz neticeye ulaşamıyoruz. Buna bir başlangıç lazım. Başlangıç bir işin yarısıdır. Her şey bizim elimizde. Sadece bir valiye, belediye başkanına ve kulüp başkanına bu işi bırakmamak lazım. 11 binin üzerinde olan mükellefle bir araya gelinmez ama her biri bir kenara bir miktar koysa çok yüksek bir meblağ olur. Bu da Giresunspor’a yeter de artarda. Giresunspor’da her şey artık zamanında ödeniyor. Biz Giresunspor Başkanı Mustafa Bzpbağ’ın her zaman yanındayız. Geleceğimiz Giresunspor olsun” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.