SON DAKİKA!

GİRESUNSPOR ÜNYE MAÇI HAKEMİNE TEPKİLİ

Giresunspor Başkanı Mustafa Temel Bozbağ, Ünyespor maçı hakemlerine tepki gösterirken Türkiye Futbol Federasyonu’nu ve Merkez Hakem Komitesi’ni göreve davet etti, “Maçımızda hakemler gördüklerini çalsınlar” dedi.

“GEÇEN YIL BAŞLADI”

Hakem faciasının geçen sezon oynadıkları PTT 1. ligi Konyaspor maçı ile başladığını ve o zamandan bu zamana kadar hala devam ettiğini dile getiren Başkan Mustafa Bozbağ, şunları söyledi:

“MAÇ KAZANMAMIZ ZORLAŞTIRILIYOR”

“19 haftalık görev sürecimizde ne şahsımın ne de yönetici arkadaşlarımın hakemlerle ilgili bir açıklaması olmamıştır. Açıklama yapmamamızın nedeni hakemlerin de hata yapabileceğini, onların da insan olduğunu düşünmemizdi. Ancak Ünyespor maçında yaşadıklarımız bardağı taşırdı. Gökhan’ın ağzına vuran topa penaltı kararı çalınıyor, sonrasında oyuncumuz atılıyor. Daha ikinci dakikada Süleyman’ın göğsüne çarpan topa penaltı çalınıyor. Giresunspor’un üzerine oyunlar oynanıyorsa bunu biz de bilelim. Giresunspor yaklaşık 2 milyon taraftarı olan bir kulüptür. Hakem hatalarıyla Giresunspor’un maç kazanması adeta zorlaştırılıyor. Biz Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Komitesi’nden maç yönetecek ve gördüklerini çalacak hakemler istiyoruz. Herkes kozunu sahada paylaşsın. Giresunspor, yaklaşık iki senedir bir hakem kıyımının içerisindedir. Bunun önüne geçilmesini istiyoruz.”

Taraftarlara da teşekkür eden Başkan Mustafa Bozbağ, “Giresunspor’un büyük taraftarına teşekkür ediyorum. Maçı izleyememelerine rağmen takımımızı Fatsa’da beklediler ve bağrına bastılar” dedi.

BERABERLİĞE PRİM VERİLECEK

Öte yandan Giresunspor Yönetim Kurulu, Ünyespor deplasmanında 65 dakika 10 kişi kalmalyarına rağmen berabere kalan yeşil beyazlı oyuncularına primi vermeyi kararlaştırdı. Yönetim ayrıca, Polatlı Bugsaşspor yenilgisinden ötürü gündeme gelen para cezasını da iptal ettiğini açıkladı. Maç bitiminde soyunma odasına giren yöneticiler açıkladıkları primleri bu hafta oynanacak Çankırıspor karşılaşması öncesinde futbolcuların hesaplarına yatırılacaklarını açıkladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.