Uncategorized

Giresun un Adaylari Kimler Olacak?

Giresun un 5 milletvekili ile temsil oldugu 23. dönem milletvekillerinin adeta kader günü olan bugün aksam saatleri için artik resmen geri sayim basladi.

 

Giresun basta olmak üzere bütün Türkiye nin kilitlenerek beklemeye basladigi parti listeleri için en büyük favoriler ise mevcut milletvekilleri olarak düsünülüyor.

 

Giresun da geçen dönem en çok oyu alarak parlementoya 3 milletvekili gönderen Ak Parti nin 1. sira adayi  partinin kurucu üyesi olan Nurettin Canikli ama altta yer alacak diger 3 kisi muamma olarak görülüyor.

 

Cumhuriyet Halk Partisi ise çok büyük bir süpriz olmazsa Esref Karaibrahim i listeye bile koymayacak gibi görünüyor.

 

Giresun da en rahat aday kuskusuz Murat Özkan(Özgan) Milliyetçi Hareket Partisi Giresun Milletvekili aday adaylarindan olan ve partinin suan en önemli milletvekillerinden biri olan Murat Özkan Giresun 1. sirayi garantilemis gözüküyor.

 

Diger partilerin ittifak durumlari netlik kazanmadigi için Giresun ilinde milletvekili sansi gözükmüyor. Öner Hekim in bu dönem aday gösterilmesi durumunda hangi partiden olursa olsun altindaki yada üstündekini sansli kilacagi kesin.

 

Giresunlularin en merak ettigi liste kuskusuz iktidar partisinin aday listesi olacak, zira 2 dönemdir Giresun milletvekili olarak parlementoya giden Nurettin Canikli ve arkasinda kimlerin yer alacagi konusu resmen iddia konusu olmaya devam ediyor.

 

Dananin kuyrugunun kopacagi saat ise 17.00 bu saatten önce gazetemiz istihbarat servisi  anbe an genel merkezlerden sizlere haber ulastirmaya devam edecek.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.