Uncategorized

Giresun un Gurbetçi Milletvekilleri

Istanbul’da 1 Seçim Bölgesi’nden Geçen dönem Istanbul Milletvekili olan Giresun Tirebolu ilçesi dogumlu Eczaci Mehmet Domaç Ak Parti 11. siradan yeniden vekil seçilmeyi basardi.


Istanbul 2. Seçim Bölgesi’nden ise Istanbul dogumlu Giresun Sebinkarahisar ilçesi kökenli bir ailenin çocugu olan Ahmet Baha Ögütken Ak parti 14. siradan Milletvekili seçilmeyi basardi. Bu bölgede Tirebolu dogumlu Avukat hemserimiz Ak Parti 17. sira adayi Osman Köksal ise kil payi milletvekili olmayi kaçirdi.


Istanbul 3. Seçim Bölgesi’nden Giresun Sebinkarahisar ilçesi dogumlu ve 2 dönemdir ayni bölgenin milletvekili olan Ak Parti 3. sira adayi Ünal Kaçir yeniden seçilerek 3. dönem milletvekili olmayi basardi. Yine Istanbul 3. Seçim Bölgesi’nden Antalya dogumlu olmasina karsin Giresun Eynesil gelini olan Ak Parti 5. sira adayi Halide Incekara’da 3. dönem milletvekili seçilerek meclise girdi.


Kocaeli Bölgesi’nden ise geçen dönemde mecliste olan Ak Parti 3. sira milletvekili adayi Giresun kökenli bir ailenin kizi olan Azize Sibel Gönül yeniden meclise giderek büyük bir basari elde etti.


Giresun’un Gurbetçi milletvekili kervaninin son üyesi ise komsu Ordu ilinden geldi Giresun Alucra kökenli bir ailenin çocugu olan Ak Parti Ordu 3. sira adayi Fatih Han Ünal oldu. Fatih Han Ünal Ordu milletvekili olarak parlamentoya giden bir baska Giresunlu oldu.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.