Uncategorized

Iste Giresun un Kesin Olmayan Sonuçlari

Giresun 24. Dönem Milletvekilleri Nurettin Canikli Çamoluk, Alucra ve Sebinkarahisar iç ilçelerin temsilcisi konumunda, Mehmet Geldi Dereli dogumlu ve 2 dönem aradan sonra Dereli ilçesi milletvekili çikarmis oldu. Adem Tatli ise Bulancak dogumlu ve yine Bulancak ta bir dönem aradan sonra milletvekili çikardi. Muhalefetin Giresun ilindeki tek temsilcisi ise Görele ve Çanakçi ilçelerinin yetistirdigi bir siyasetçi olan Selahattin Karaahmetoglu oldu.

 

Iste 24. Dönem Milletvekillerimiz;

 


 

Iste Partilerin Giresun ilinde aldigi sonuçlar;

 


 

Resmi olmayan kesin sonuçlar olarak kayitlara böyle geçti. Giresun ilinde tek kaybeden var oda Milliyetçi Hareket Partisi; Murat Özkan ile baslayan serüven hüzünle sona erdi.

 

Murat Özkan Giresun un umudu olarak gittigi mecliste aslinda basarili olmustu ancak meclisteki basarisini seçim bölgesinde anlatmakta zorlandi.

Murat Özkan kendisine Giresun ilinde verilen teskilatlari hoyratça kullanip seçildigi dönemde harcayinca 12 Haziran seçimlerinde 8 binin üzerinde oy kaybetti ve Giresun dan yeniden seçilme sansini kaybetti.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.