Uncategorized

GIRKON Giresun Basini Ile Tanisti

Bayramin 4. gününe denk gelmesine ragmen Giresun’da görev yapan önemli ajans temsilcileri ve basin mensuplari ile bir araya gelen GIRKON yöneticileri kurulus amaçlari ve olusan yönetim organizasyon semasi hakkinda bilgiler verdi.


Giresun ilinin ortak sorunlari ve bunlar için düsünülen çözüm önerileri hakkinda karsilikli görüs alisverisinde bulunan GIRKON yöneticileri ve Basin temsilcileri birlikte aksam yemegi yedi.


Giresun Baltama mevkii Almira Restaurant’ta gerçeklestirilen yemekli toplantiya Istanbul Giresun Dernekler Federasyonu Genel Baskani ve GIRKON Kurucu Genel Baskani Sitki Ada Giresun Dernekler Federasyonu Genel Baskani ve GIRKON Genel Baskan Yardimcisi Eyüp Çifci, Istanbul Giresun Dernekler Federasyonu Genel Baskan Vekili GIRKON Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Ethem Bakar, Giresun Kurucu Delegasyonu Hasan Akar, Hüseyin Yazar, Bahadir Akar ile Anadolu Ajansi Mehmet Ekizoglu, TRT Muhabiri Bulancak Yildiz Haber Selami Çelebi, Gurbetci Giresun Gazetesi, Giresunaktuel Mustafa Cici, IHA ve TRT  Görele Muhabiri Bekir Öztürk, Tempo TV, Kanal G temsilcileri katildilar. 

Yemekli toplantinin açilis konusmasini GIRKON Kurucu Genel Baskani Sitki Ada yapti, Sitki Ada kisaca sunlara degindi; “ Degerli basin mensuplari bayramda tatilinde olmamiza ragmen davetimize icabet ettiginiz için tesekkür ediyorum, bayraminizi kutlayarak sözlerime baslamak istiyorum. Degerli arkadaslar ikisi Istanbul’da biride Giresun ilinde kurulu 3 federasyonumuz tarafindan yaklasik 6 ay önce kurulan konfederasyonumuz 81 il içinde adina konfederasyon kurulan ilk il olmustur. GIRKON Istanbul ilinde kurulu 400 üzeri Giresun  dernegi ve yine Giresun ilinde kurulu 600 dernege çati kurulusu olmaya adaydir. Giresun ilinin sorunlari her geçen gün artmasina ragmen bu sorunlarin çözümü noktasinda yeterli çalismalarin yapilmadigi asikardir, GIRKON bu sorunlari tespit etmis ve çözüm yolunda girisimleri en kisa zamanda baslayacaktir.” Dedi

Daha sonra söz alan GIRKON Genel Baskan Yardimcisi Eyüp Çifci “ Bende öncelikle bayraminizi kutlayarak baslamak istiyorum. Degerli arkadaslar Giresun’un malum sorunlari yillardir çözüm bekliyor bu sorunlari çözme noktasinda iddiali bir yönetim ve idealist bir çalisma grubu ile GIRKON sivil toplum örgütleri arasinda kendisini hissettirecek bir çalisma prensibi ile yola çikacaktir. GIRKON sivil toplum örgütlerinin genel amaçlari dogrultusunda siyasi çevrelerdeki etkin gücünü kullanarak önemli sorunlari kisa sürede neticeye kavusturacak çalismalarin adresi olacaktir.” Seklinde konustu.


Son olarak GIRKON kurucu yönetim kurulu üyesi Ethem Bakar konfederasyonun organizasyon semasi hakkinda katilimcilara bilgiler verdi. Ethem Bakar “ Giresun Sivil Toplum Örgütleri Konfederasyonu (GIRKON) adiyla kurulan konfederasyonun Istanbul Giresun Dernekleri Federasyonu (GIRDEF), Giresun Dernekler Federasyonu (GIDEF), Marmara Giresun Dernekler Federasyonu (MARGIDEF) tarafindan kurulmustur.  Her federasyonun yönetimde 3 üye ile temsil edilmektedir. 
Buna her federasyonun 15 delegesinin katilmasi ile mevcut yönetim sekli toplam 18 kisilik temsilciler meclisi ile ortak karar seklinde devam etmektedir, her federasyon baskaninin es baskan seklinde esit yetkiye sahiptir, her oturumda es baskanlardan biri toplantiya baskanlik etmektedir
.” Dedi.


Toplantiya katilan gazeteciler ile bir süre sohbet eden ve karsilikli görüs alisverisinde bulunan heyet yemek sonrasinda salondan ayrildi.


Haber: Gurbetçi Giresun

Haber Resimleri : Bekir Öztürk- IHA/Görele

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.