Uncategorized

GIRKON Hayirli Olsun

Giresun Konfederasyonu
Ilk Toplantisini Yapti..


*GIRKON Türkiye Tarihinde bir ilke imza atti.
*Giresun ayaginin Istanbul’a gelmesiyle yerel ve ulusal basina açik

   genis kapsamli bir toplanti yapilacak.

Kisa adi GIRKON olan Giresun Konfederasyonu,Giresun Federasyonu binasinda ilk toplantisini gerçeklestirdi.Yurdumuzda baska illerin içinde olmadigi ve sadece bir ilin federasyonlari ile kurulan GIRKON bir ilke imza atti.


Kurucu üyelerden Istanbul ayagini olusturanlarin katildigi toplantida,konfederasyonun kurulus amaci ve hedefleri hakkinda bilgiler verildi.

  

Toplantiya GIRKON Kurucu Baskani Sitki Ada, TIRDEF Bsk.Halit Keskin, Titanik Oteller sahiplerinden Naim Aygün, Isadami Necip Dandin, Star Grup sahibi Ümit Can, Mimar Isa Yavuz, Bayrambasa Giresunlular Der.Bsk.Ismail Yalçin, Sisli Giresunlular Der.Bsk.Tuncay Bayram, Silivri Giresunlular Kurucu Baskani isadami Hasan Gündogdu, GIRDEF 2.Bsk.Ethem Bakar, GIRDEF Bsk.Yrd.Nazmi Güler, GIRDEF Bsk.Yrd.Halil Ibrahim Topçu, GIRDEF Bsk.Yrd.Nazmi Can, Silivri Giresunlular Der.Yön.Kur.Üyesi Fahri Topçu, TIRDEF Bsk.Yrd.Kamil Sakal, TIRDEF Yön.Kur.Üyesi Ali Yilmaz katildilar.

GIRKON Kurucu Baskani Sitki Ada,katilimcilara tesekkür edip, GIRKON’un Giresun’a hayirli ugurlu olmasini dileyerek; ”Türkiye de tek il bazinda kurulan bir konfederasyonuz. Partiler üstü olmak zorundayiz. Gerçek anlamda birlestigimiz an Istanbul’da 3-5 Giresunlu milletvekilini meclise gönderecek gücümüz var. 6 ay sonra genel kurulumuzu yapacagiz, aramiza katilacak yeni federasyonlar ile yapilacak genel kurulda Giresun ilinin bu en üst sivil toplum kurulusunu hak ettigi yere getirecek yönetimini belirlemeye çalisacagiz seklinde konustu.


Konfederasyonun askeri oldugunu belirten Ismail Yalçin;”Toplantimiza elit arkadaslarin katilmasi ile çok mutlu oldum.Bundan sonra daha da katilimlar sürecektir.Giresun delisi biriyim.Giresun’a ve Giresunlulara darilma – kirilma lüksümüz yok.Giresun su an distan bakilinca Trakya’nin Hayrabolu gibi.Insallah basarili olarak Giresun’umuza katki saglariz.”dedi.


Hasan Gündogdu;”Dernekçilige basladigim bir yil önce bana çok sikici gelmisti.Ama simdi sikinti yok.Yeni yeni arkadaslari görüp kaynastikça insan mutlu oluyor.Ancak  Giresun’da sikinti var.Son Giresun seyahatimde Giresun insanini moralsiz ve mutsuz gördüm.”dedi.


Isadami Naim Aygün,OR-GI havaalani yapilinca Giresun’a bir otel sözü oldugunu belirterek;Giresun denince beni heyecan basiyor.Tüm rüyalarimi Giresun’dan görüyorum.Böyle Giresun insanlarinin bir arada olmasini görmek ise ayri bir mutluluk” diyerek,sahilden 5 km içerlere girilince Giresun insaninda  sefil görüntünün hala yok olmadigini,köylerde emeklilerin yasadigini,yogurdu-yumurtayi pazardan aldigini,issizligin önlenemedigini,göçün durdurulamadigini,Seka’nin,Sunta’nin kapanmasiyla Giresun’un çok etkilendigini de sözlerine ekledi.


GIRKON’un her zaman yaninda oldugunu belirten Tuncay Bayram;”Giresun sevdalisi olmak ayricaliktir.Giresun’un öz degerlerine sahip çikmaliyiz dedi.


Giresun Konfederasyonunu içerigi hakkinda katilimcilara bilgiler veren Ethem Bakar;” Giresun’da en büyük problem göç.Kendi memleketi Giresun’da is bulamadigi için artan göç nedeni ile vekil sayimiz 4 e indi.Giresun’da esas sikinti bundan sonra basliyor.4 ve altinda vekil sayisi olan iller,devlet yatirim ve hizmet payindan az da olsa yoksun kalacaktir.Vekil sayisinin düsmesi Giresun için iyi olmamistir”dedi.


Ali Yilmaz;”Findigi.çayi Giresun’da satar.Baska ilde yeriz.Ondan sonra da Giresun’da bir sey yok deriz!Giresunlu is adami Giresun’a neden yatirim yapmiyor?Bunu önlemeliyiz”dedi.


 Mimar Isa Yavuz acilen GIRKON kurumsallasmali diyerek;”Iletisim agimiz olmali.Üyeler anlik degil,önceden bilgilendirilmeli.Giresun’da Sn.Eyüp Çiftçi’nin baskani oldugu,Giresun’a hakim bir Federasyonumuz var.Projelerimiz net olmali.


Doç.Dr.Halit Keskin;”GIRKON öncelikle memleketimiz için hayirli olsun.Acilen kamu oyu ile paylasilmali.Giresun ilinin en üst kurul oldugunu herkes görmeli.Bir yol haritasi ile hedefler belirtilmeli.Araçlarimizi belirtmeliyiz.Yari yolda kalip gülün duruma düsmemeliyiz.Örgütlenmeliyiz.Birimlerimizi olusturmaliyiz.Verilen görevleri herkes yerine getirmeli.Sik sik kontrol yapmayi da ihmal etmeyerek,ulasacagimiz hedefi de görmeliyiz.Görmek zorundayiz.STÖ’de para gerekli.Sabit gelirleri karsilamak için kaynak olusturmaliyiz.Yük 1-2 kisiye birakilmali”diyerek,Giresun gündeminin elde tututulmasini,kaliteli insanlara ulasilmasini,Giresun kamu oyunun da takdir edecegi kaliteli bir örgütlenmeye ihtiyaç oldugunu belirtti.


TIRDEF 2.Bsk.Kamil Sakal;”Biz sizlerin yanindayiz.Giresun için verilen görevden kaçmayiz.Açilisimizi da çok görkemli ve iyi yapmaliyiz” dedi.


Giresun Günleri için Istanbul’a gelecek olan GIRKON’un Giresun ayagindaki kurucu üyelerin katilimi ile hafta sonu yapilacak olan bir toplanti ile daha genis açiklamalarin yapilacagi belirtildi.Haber : Zeki AL 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.