SON DAKİKA!

GIRMEP GIMEV e Misafir Oldu

Eyüp’te bulunan GIMEV binasindaki kahvaltili bulusmaya, GIMEV Mütevelli Heyeti Baskani Hüseyin Usta, Vakif Yönetim Kurulu Baskani Mehmet Kirdemir, Esenler Belediyesi Çevre Koruma Müdürü Ali Aydin, Giresun Medya Platformu Baskani Ali Sükrü Kara, Ögretmen Mesut Kaymakçi, Giresunlular.com’dan Saban Kutlu, GIRMEP Genel Sekreteri Ibrahim Balcioglu, Kelkit Vadinin Sesi Gazetesi Halkla Iliskiler ve Reklam Müdürü Metin Rusen, Sultangazi Milli Egitim Sube Müdürü Mustafa Senol Saygili, HaberTürk TV Haber Yönetmeni Hasan Kübüç, TAKA Gazetesi Giresun Istanbul Sorumlusu Zeki AL, Alucra.com’dan Tülay Dolu ve Selim Dolu ile TV Program Yapimcisi ve Gazetemiz Imtiyaz Sahibi Ethem Bakar, GIMEV Yönetim Kurulu üyeleri Fahri ve Ramazan Ikizoglu katildilar.


Vakif yöneticileri, vakif ile ilgili bilgiler verirken, Gazeteci arkadaslar gelecege yönelik görüslerini masaya yatirdilar.


TOPLANTIDA ÖNE ÇIKAN GÖRÜSLER:


GIMEV Mütevelli Heyeti baskani Hüseyin Usta, “Burada bugün toplanmaktan ben mutlu oldum. Giresun adina bir firsat oldu. Yeni arkadaslar tanidim. Bu tür toplantilarin daha sik olmazini temenni ediyorum” diyerek, katilimcilara tesekkür etti.


Vakif Yönetim Kurulu Baskani Mehmet Kirdemir, “5 yildir bu görevi yürütüyorum. GIMEV’e içinde bulundugumuz binayi kazandirdik. Daha büyük bir bina pesindeyiz. Insallah o da olacak. Birlik ve beraberlik içinde olmak için çalisiyoruz” diyerek Giresunlu ögrencilere hizmet etmekten gurur duydugunu sözlerine ekledi.


Giresun Medya Platformu Baskani Ali Sükrü Kara, “ Bu mekani bize sagladiklari için GIMEV’e tesekkür ediyorum. Uzun bir süredir toplanmamistik. Gündemli bir toplanti degil. Ileriye yönelik düsüncelerimizi ve öngörülerimizi ortaya koyacagiz. Katilimcilara tesekkür ederim” diyerek, Giresun Medya Plarformu’nun Feshane ile algilanmasini yanlis oldugunu belirterek, “ Bu platform Feshane Platformu ise, Giresun’u Feshaneden baska tanitan neresi var? Bizi de insanlarin orda görmesi gayet dogal. Bizler platform olarak, OR-GI de olsun, Demiryolun da olsun, Egribel de olsun Giresun’un baska sorunlarinda olsun daima öncülük yapmaya çalistik, gündeme tasidik veya gündemde tuttuk. Bir nevi fitili atesledik. Sonrasinda bizleri takip ettiler” dedi.


Kelkit Vadisi Sesi Gazetesi Halkla iliskiler ve Reklam Müdürü Metin Rusen, “ 24 sayfa bir gazete çikariyoruz. Giresun ötesini her yerde islemeye çalisiyoruz” diyerek gazetecilik adina düsüncelerini anlatti..


Esenler Belediyesi Çevre Koruma Müdürü Ali Aydin, GIMEV’in nasil Giresun’a yardimci oldugundan söz ederek, “ Gurbette belediyelerde, egitim camiasinda ve diger kurumlarda ön plana çikan Giresunlular var. Hepsi de kendi gayret ve çabalari ile buralarda görev aliyorlar. Bu arkadaslarimizin daima her yerde arkasinda olmaliyiz. Vakfimiz da bundan sonra yine aktif çalismalarian devam edecek. Giresunlu medya mensuplari ile de daha yakin diyalog kurmamiz iyi oldu ” dedi.


Egitimci-Gazeteci-Yazar ve TAKA Gazetesi Giresun Istanbul Sorumlusu Zeki AL, Gurbette Giresun Medya Platformu’nun Feshane platformu gibi algilanmasindan rahatsiz oldugunu belirterek, “Daha önce bir projem vardi. Haberi olanlar var. Gurbette Giresunlu basin mensuplari olarak daha genis katilimli bir birlik olusturalim. Giresun Basin Birligi’ni kuralim. GIMEV gibi bizim de bir binamiz olsun. Giresun’un yiginla sorunlari var. Giresun Havaalani, Egribel Tüneli ve Harsit’ten Karadeniz’e gelecek demiryolu su an ne durumda? Haberi olan var mi? Giresun’dan sanayi kenti olmaz, turizm kenti olur diyenler neler yaptilar? Kimin haberi var? Arkadaslar Giresun basini olarak çok gerilerdeyiz. Istanbul’da milyonlarca Giresun nüfusuna bir ofset gazete çikaramiyoruz” diyerek, Giresun’un acil sorunlarini ortaya döktü..


GIRMEP Genel Sekreteri Ibrahim Balcioglu ise bu isin gönüllük esassina göre yürüdügünü, önemli noktalarda olan Giresunlularinda bu islere yaklasmak istemedigini söyledi.


Gazeteci Saban Kutlu söz alarak, en kisa zamanda ofset bir gazete çikarilmasi için teklifte bulundu.


Haber Türk TV Haber Yönetmeni ayni zamanda Giresun basininda etkili Yeni Tirebolu Gazetesi Genel Yayin Yönetmeni Hasan Kübüç, basin olarak toparlanilmasi gerektigi, birlik ve beraberlik içinde Giresun adina güzel islerin yapilacagini söyledi.


TV Program Yapimcisi Ethem Bakar, Giresun daki sorunlari dillendirme adina çalismasi oldugunu, yakin gelecekte bunlari yayinlayacagini belirtti.


Haber ve Fotograflar: Zeki AL


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.