SON DAKİKA!

Paletli Yüzmeye Giresun Damgasi Vurduk

Bu sezon ilk kez yer aldiklari paletli yüzme müsabakalarinda 14 yas alti bireysel Türkiye Sampiyonasina katilan Mavi Mercan Su Sporlari Kulübü sampiyonaya Giresun damgasi vurdu. 

50 Metre Su Üstü Monopalet 14 Yas Alti Ilk Türkiye Birincisi Giresunlu Sporcumuz Kürsad Piri

 


 

50 Metre Su Üstü Monopalet 14 Yas Alti Kizlarda Ikinci Olan Ayni Zamanda 50 Metre Çift Palet Serbest Yüzme Türkiye Üçüncüsü Giresunlu Sporcumuz Nursah Kesik

 

Sporcularimiza madalyalarini Federasyon baskan yardimcilari takdim etti.

 

Sampiyona için  Giresun’da 1 hafta kamp yapan ve günde çift antrenman ile hazirlanan takimda 14 yas alti 50 metre su üstü’nde Kürsad Piri Altin Madalya, 14 yas alti 50 su üstü kizlarda Nursah Kesik Yümüs Madalya yine 14 yas alti 100 metre çift palet serbest yüzmede Nursah Kesik Bronz Madalya kazanarak Giresun Yüzme Tarihine adlarini yazdirdilar.

Giresun bölgesi 14 yas alti paletli yüzme Türkiye sampiyonasinda Egenem Ergun Güngör, Hazar Ata Ertekin, Nusah Kesik, Kürsad Piri ile mücadele etti. 


 

Konu ile ilgili Mavi Mercan Su Sporlari kulübü sorumlusu ve TSSF Giresun Il Temsilcisi Cüneyt Sipal “ Bu sezon ilk kez yer aldigimiz paletli yüzme bransinda elde ettigimiz bu basari asla küçümsenmemeli. Eger ayni tempo ile devam edersek gençler Türkiye sampiyonasinda ayni basari kesinlikle devam edecek. Bu günlere gelmemizde bizlere yardimci olan herkese özelikle Federasyon danismani Giresunlu agabeyimiz Ethem Bakar’a tesekkür ediyorum. “ dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.