Uncategorized

GISHAD Egitim Programina Devam Ediyor

Giresun Is Hayati Dayanisma Dernegi (GISHAD), Giresunlu isadamlari ile üniversite yönetimini bir araya getirdi. GISHAD Genç Girisimciler Komisyonu Baskani Murat Atar, Giresunlu ile üniversiteyi kaynastirmak, üniversitenin bilgi birikiminin is hayatina aktarilmasini saglamak istediklerini belirtti. Rektör Yardimcisi Prof. Dr. Aygün Attar da barinma ihtiyaçlari için ev arayan ögrencilerin yolunacak kaz muamelesine tabi tutulmamasini istedi.


GISHAD in salonunda yapilan seminere basta sivil toplum kuruluslari olmak üzere çok sayida vatandas katildi. Seminere konusmaci olarak Giresun Üniversitesi (GÜ) Rektör Yardimcisi ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekani Prof Dr. Aygün Attar katildi. “Türkiye nin Siyasi Durumu ve Ekonomiye Yansimasi” konulu bir konusma yapan Attar, egitimlerini sürdürmek için üniversitelerini tercih eden ögrencileri hayal kirikligina ugratmamak için çaba sarf ettiklerini anlatti. Prof. Dr. Attar, bu konuda Giresunlu sivil toplum örgütleri ile fikir alis verisinde bulunmak istediklerini kaydetti. Prof. Dr. Attar, “Üniversitenin Giresun ekonomisine katkisi yillar itibariyla artmistir. 2009 yilinda 43 milyon 820 bin liraya ulasmistir. Ögrenci sayimiz 15 bin olup, 7 fakülte, 3 yüksekokul, 1 konservatuar, 7 meslek yüksek okulu ile hizmet vermektedir. Ögrenci sayimiz Giresun il merkezi ve Bulancak, Tirebolu ve Alucra ilçelerin de nüfusun yüzde 10 unu, Sebinkarahisar ilçesinde yüzde 20 sini teskil etmektedir.” dedi.


 


Giresun dan memnun kalmalari durumunda bu ögrenci ve ailelerinin Giresun un tanitiminda gönüllü temsilci olacaklarini vurgulayan Prof. Dr. Attar, “Ögrencilerin barinma ihtiyaçlari var. Kalacaklari evi veya yurdu ararken kimse bu kisileri ve velisini yolunacak kaz gibi görüp bu türden muamelelere girmemeli.” uyarisinda bulundu.


Giresun ekonomisinde findigin önemine dikkat çeken Prof. Dr. Aygün Attar, “En kaliteli findik üretimi Giresun topraklarindan çikmaktadir. Giresun yüzde 80 e yakin üretim yapilan bir yer olarak findik ticaretinde de daha fazla yer almalidir.” dedi.


Seminer sonun da katilimindan dolayi GISHAD üst Yönetim Baskan yardimcisi Fikret Atar tarafindan Prof. Dr. Aygün Attar a tesekkür plaketi takdim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.