Uncategorized

GISHAD Istihdam Projesi Toplantisi Gerçeklesti

Merkezi Finans ve Ihale Birimi’ne sunduklari projenin kabul edilmesi üzerine proje çalismalarina baslayan proje uygulama birimi, Giresunlu is adamlarinin katildigi toplantida proje ile alakali bilgiler Verdi.


Toplantida konusma yapan Proje Koordinatörü Serdar TASMACI; ‘Insan kaynaklarinin gelistirilmesi operasyonel programi kapsaminda yürüttügümüz,  Çalisma ve Sosyal Güvenlik Bakanligi’nin Program otoritesi oldugu projemiz ; Avrupa Birligi ve Türkiye Cumhuriyeti tarafindan finanse edilmekte olup, söz konusu hibe programi ISKUR tarafindan yürütülmekte ve izlenmektedir. Dedi.


 Genç Istihdaminin Desteklenmesi Hibe Programinin toplam bütçesi 23 Milyon Avro olup bu tutarin %15’i Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, %85’inin de Avrupa Birligi katkisi oldugunu belirten TASMACI,


Giresun Is Hayati Dayanisma Dernegi (GISHAD), olarak “Genç Istihdamin Desteklenmesi Hibe Programi” kapsaminda sundugumuz “GIRESUNDA KI GENÇLERIN ISTIHDAMINI DESTEKLEME PROJESI” kabul edilerek Merkezi Finans ve Ihale Birimi (MFIB) ile sözlesme imzalanmistir.  12 ay sürecek olan Projenin toplam bütçesi  151.310,62 Avro olup, bu tutarin 15.131,06 Avro’luk kismi Giresun Is Hayati Dayanisma Dernegi (GISHAD)’in es finansman katkisi olarak projeye eklenecektir dedi.
 
Proje Koordinatörü Sayin Tasmaci Düzenlenecek Kurslarla alakali hedeflerini ve  basvuru sartlarini su sekilde dile getirdi.


GISHAD tarafindan yürütülen Projenin genel hedefi; ; Giresun da bir Egitim Kurumu-Is Dünyasi Isbirligi Gelistirme Platformu kurarak; isgücüne dahil olmayan en az lise mezunu, 18-29 yas araligindaki 32 gence büro yönetimi ve sekreterlik, 32 gence bilgisayarli muhasebe alanlarinda 400 saat teorik egitim vermektir.  Ayrica mesleki bilgi ve beceri eksikligini asmak, 320 saat staj egitimi verilerek gençlerin çalisma hayatina geçis dönemini kolaylastirmak ve is basinda ögrenmeyi desteklemektir.  Ve yine genç kursiyerlere 1 haftalik CV hazirlama ve mülakat teknikleri konusunda egitim vererek gençlerin uygun is bulma sürecine yardimci olmak ve kursu basariyla tamamlayanlarin en az % 50 sinin istihdamini saglamaktir.
.
Projenin Hedefi, 64 issiz gencimizi meslek sahibi yaparak en az yarisini istihdam etmektir


Projemiz 07.mart 2011 pazartesi günü ders basi yapacaktir. Proje kapsaminda Kursa devam eden Kursiyerlere günlük 8 Avro Cep harçligi verilecektir


Proje basvuru sartlari:  düzenlenecek olan kurslara basvuracaklarin Giresunda  ikamet etmesi, 18 – 29 yas araliginda olmasi,  en az lise mezunu ve  ISKUR’a kayitli issiz olmasi gerekmektedir. Son 2 yil içinde ISKUR tarafindan düzenlenen meslek edindirme kurslarina katilanlar projeye basvuruda bulunamazlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.