SON DAKİKA!

GIMDER den Kasitli Haberlere Tepki Geldi

Sivil Toplum Örgütleri  ‘Yine O Vali Yine Yardim’ haberlerine tepki gösterdi.
Bazi gazetelerde çikan ‘Yine O Vali Yine Yardim’ baslikli haberlere Sivil Toplum örgütleri ve Isadamlari tepki gösterdi.
Giresun Emniyet Müdürlügü Toplum Destekli Polis Büro Amirligi tarafindan soguk kis günlerinde yardima muhtaç aileler tespit edilerek kömür ve soba yardiminda bulunuyor haberlerin çarpitildigi ifade edildi.
Giresun Memur Isçi ve Köylü Egitim Kültür Dayanisma Dernegi (GIMDER) Yönetim Kurulu Baskani Fikret Öztürk konuyla ilgili açiklamasinda, Haberle ilgili olarak sobasi olmayan ve mahalle polisi tarafindan ihtiyaçlarini bildiren iki aileye ilimizin seçkin esnafi tarafindan 2 adet soba alinip.Toplum Destekli Polislik Büro Amirligi araciliyla magdur ailelere teslim edilmesi ve Giresun Valisi Mustafa Yaman’in ismi geçmesi ile kurumlarin yipratildigini ifade etti. GIMDER Baskani Öztürk ”Sosyal Devlet anlayisi ile hizmet eden Toplum Destekli Polis Hizmet birimlerinin, sadece güvenlik degil iyi ve kötü günlerinde her zaman vatandaslarin yaninda olmasi bizlere güven ve destek vermektedir.”dedi.
Haberlerin çarpitildigini kaydeden Isadami Murat Apaydin ”Magdur aileleri haber yapanlar görse yüregi parçalanir. Örnek uygulama ile ihtiyaç sahipleri tespit edilerek hayirsever isadamlarin katkilariyla yapilan yardimlarin sosyal hizmet sunma anlayisi ile çalisan kurumlarimizin yipratilmasi Giresun Halki olarak bizleri çok üzmüstür” diye konustu.
Hayirsever insanlarin yardimlari Vali yokken de, varken de devam ettigini anlatan Esnaf Zeki Atar ise söyle dedi” ‘Yine O Vali Yine Yardim’ baslikli çarpitilan haberler çalisan kurumlarimizi küçük düsürmektedir. Ayni havayi teneffüs eden, ayni memleketi paylasan insanlar olarak yardimlasma, sorunlarin giderilmesi çok önemlidir. Bu haberler maksatli yapildigini ve insanlarin çalismasinin engellenmesi amaçlandigini biliyoruz”
AB’ye üyelik sürecinde,’Toplum Destekli Polislik(TDP) Projesi 31.05.2006 tarih ve 49 nolu bakanlik genelgesi ile basladigi ögrenilen Emniyet Yetkililerinden alinan bilgiye göre 2008 yili Nisan ayinda Giresun’da faaliyete geçen Toplum Destekli Polislik Büro Amirligi tarafindan her mahalleden sorumlu bir mahalle polisi görevlendirildigi belirtildi. Toplum Destekli Polislik Büro Amirligi tarafindan 2010 yili içerisinde 5 bin 255 ayri ziyaret gerçeklestirilirken, 9 bin 656 kisi ile direk görüsme ve ziyaret yapildigi ögrenildi.

 


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.